Hormonální antikoncepce. Dobrat nebo najet na pauzu?

Zodpovězené
9. čer 2020

Dobrý den,

od února užívám HA Asumate, občas jsem vynechala 7denní pauzu a rovnou brala další platíčko. Teď se mi ale začátkem druhého týdne braní HA spustila menstruace.

Může to být následkem vynechávání pauzy?

Popřípadě, jak mám dále postupovat? Dobrat cele platíčko nebo najet na pauzu?

Je mi 18 let a menstruaci mám od 11. Měla jsem ji velmi silnou a třeba 3 měsíce v kuse, tak jsem v 15 letech začala brát antikoncepci Dienile, kterou jsem brala rok a poté jsem měla menstruaci uprostřed cyklu. HA jsem vysadila a letos v únoru se mi problém s častou a silnou menstruací vrátil, proto jsem začala opět užívat HA.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

danou situaci doporučuji konzultovat s Vaším lékařem.
Po internetu tyto obtíže řešit nelze.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz