Menstruace 3 týdny. Co může být příčinou?

Zodpovězené
30. zář 2021

Dobrý den,

měla jsem menstruaci 19 dní, už mi skončila. Nikdy se mi to nestalo. Vždy jsem měla max. 5-6 dní. I minulý měsíc jsem měla normální (tedy nešlo o nějaké postupné „prodlužování“). I tato mi přišla normálně (28. den), probíhala normálně – pouze místo skončení krvácení se táhlo dále v intenzitě cca 2 vložky za den, bez bolestí.

Nikdy jsem neměla takový problém, nikdy žádné polypy, myomy, cysty, nic. Na preventivce jsem byla před 18 měsíci, všechno bylo v pořádku.

Prosím Vás, co může být příčinou? Může to být stres?

Antikoncepci neberu, těhotenský test byl negativní.

Teď vlastně ani nevím, jestli mám další menstruaci očekávat v normálním termínu nebo později. Je mi 43 let.

Děkuji za každou odpověď.

Dobrý den,

v situaci, jak ji popisujete, mohou být příčiny různé, některé nezávažné, některé i závažné (méně pravděpodobné). Určitě Vám doporučuji objednat se na gynekologické vyšetření k vyloučení těch závažných příčin.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz