Menstruace při antikoncepci. Je normální nemenstruovat, i když vždy to bylo pravidelné?

Zodpovězené
19. pro 2022

Dobrý den,

prosím o radu. Beru antikoncepci Ayreen. Vždy v týdnu, kdy jsem antikoncepci na 7dní vysadila se pravidelně na den dostavila menstruace. Nyní však ne, už je to 10. den zpoždění. Na ultrazvuku jsem byla, sliznice velmi tenká cca 3 mm, hCG skoro 0, vše v pořádku. Těhotenské testy taky s jednou čárkou. Začala jsem pokračovat v antikoncepci, ale stále menstruace nepřichází...

Je normální nemenstruovat, i když vždy to bylo pravidelné?

Jak dlouho to neřešit, pokud by menstruace stále nedorazila?

Mám se obávat nějakého většího problému?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u některých typů antikoncepce (s velmi nízkou dávkou hormonů) je občas možné, že
sliznice v děloze nevyroste - jak potvrzuje ultrazvukové vyšetření.

Pokud jste začala další balení antikoncepce v obvyklém termínu, tak menstruace nejspíše již nepřijde. Pokud by se situace opakovala a vadila by Vám, tak by v úvahu připadala antikoncepce s vyšší dávkou estrogenů.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz