Nevím si rady - menstruace, pozitivní test. Co to může znamenat?

Zodpovězené
12. led 2021

Dobrý den,

prosím o názor. 3 dny před MS jsem si dělala těhu test 2x a oba vyšly pozitivně. MS jsem dostala v termínu jako vždy na 5 dní. První den probíhal jako klasický (hodně krve a bolest v podbřišku) ovšem zbytek už byl jiný. Od 2. dne menstruace krvácím o hodně slaběji než normálně a dělala jsem si těhu test a vyšel pozitivně. Dnes je poslední den MS a už jen hnědě špiním. Nikdy se mi to nestalo.

Co to může znamenat?

Děkuji

Dobrý den,

v případě atypického průběhu menstruace a pozitivního těhotenského testu by jednoznačnou odpověď ohledně těhotenství přineslo stanovení hladiny těhotenského hormonu z krve. Odběr krve je možno provést u Vašeho gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz