Opožděná menstruace a negativní test. Čím to může být?

Zodpovězené
22. dub 2020

Dobrý večer,

chci se zeptat, 18 dnů mám opožděnou menstruaci, těhotenské testy mám negativní. Jsem 8 měsíců po porodu sekcí, šestinedělí jsem měla 3 týdny, pak za týden normálně menstruaci, každý měsíc občas odchylky 2-3 dny plus mínus, ale vždy přesné, ale teď nevím, čím to může být.

Prosím, poraďte, mám počkat a zkusit později test? Ale myslím si, že po 18 dnech by už ukázal, ne?

Při prvním mi ukázal hodně dříve. Problém je, že se nedostanu k dr., protože jsem Slovenka a žiju v ČR, ale nemám českou pojišťovnu, tzn. že dr. mám na SK, no a teď se tam nedostanu.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud menzes vynechal 18 dní a máte opakovaně negativní těhotenský test, tak je těhotenství málo pravděpodobné.
Příčiny opoždění jsou různé, bez vyšetření stanovit nelze.
Doporučuji návštěvu Vašeho gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz