Přes půl roku snažení a stále nic. Čím nejlépe početí podpořit u mě i manžela?

Zodpovězené
14. únor 2023

Dobrý den,

snažíme se s manželem přes půl roku o druhé miminko. Začala jsem i užívat různé doplňky stravy a čaje na podporu početí, ale stále nic.
Svůj cyklus znám, vím, kdy je ovulace a podobně...

Má doktorka mi řekla, že jsem naprosto v pořádku, mám koupit doplňky od Yarilo a pokud se do roka nezadaří, tak mám přijít.

Čím nejlépe početí podpořit u mě i manžela?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

pokud se Vám nedaří již 6 měsíců početí 2. potomka, je k úvaze vyšetření na specializovaném pracovišti (záleží hlavně na Vašem věku).

Doplňky stravy vám nemohu doporučit - jmenují se takto, protože nemají prokázané, že by byly účinné.

Doporučuje se všem ženám užívat pouze kyselinu listovou, jako prevenci vývojových vad páteře u počatého dítěte.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz