Snažíme se přes 2 roky o mímo, plánujeme IUI

kachiiina
17. srp 2017

Zdravíííím... Holky potřebovala bych se na něco optat...S manželem se snažíme přez dva roky - on spermiogram v normě, já hormony v pořádku, jeden průchodný vejcovod - druhý mi byl odebrán. Mám pravidelný na den přesný cyklus 28 dní. Před měsícem jsme byli na klinice Reprofit...radi bychom tomu trošku pomohli... MUDr.co nám koukala do těch zpráv mi řekla, že jelikož mám pravidelný cyklus, tak určitě ovuliji. Vždy 11 - 14 DC cca...že prej není možné, že bych ovulaci neměla.... A teď bych se ráda optala - máte jiné zkušenosti? Je pravdou že v 28 denním cyklu vždy ovulace přijde v této době? A pokud máte pravidelný cyklus, je jistota že vůbec ovulujete?? :D ne že bych nevěřila paní doktorce, ale že zkušenosti vím, že někdy se názory lékařů liší.
.Jak jste na tom vy??? Omlouvám se za sloh :D

sdu
17. srp 2017

Ahoj, zkoušel Ti lekař clostilbegyt na podporu ovulace a Utrogestan na podporu uhnízdení a udrzení těhotenství? Já mám zkusenost od sveho lekare. Pravidelná MS ovulaci neznamená a taky termín ovu se takto urcit neda... já mela taky presne 28 dni cyklus. Tvuj gyndar Ti nekontroloval růst folikul behem cyklu? Popisu Ti postup meho gyndare po nahlásení problému
1. Odber na kultivace - zanety, chlamidie, krev -hormony stitne zlazy (vse o.k.)
2. 3DC odber krve na hormony (vyskedek o.k.)
3. 10 DC HYCOSY (pruchodnost vejcovodů) u toho kontrola rustu folikul (pravy vejcovod nepruchodny) s folikulama uz ani nevim jak jsme dopadli, ale dostala jsem na dalsi cyklus clostilbegyt
4. clostilbegyt na dalsi cyklus a utrogestan
5. Kontrola rustu folikul po clostilbegytu a odhad termínu ovolace (zaroven jsem podstoupila odstraneni srustu v pravem vejcovodu hystereskopii)
Po tomto jsem otehotnela.
Rada od gynd. sestricky HYCOSY zpruchodni a vyhladí vejcovod na cca 6 mesicu -podpora otehotneni. 2. dobra rada, snazit se celý mesíc, ovu si chodí kdy chce i u jinak zdravich zen, otehotnet se da i 4 dny pred MS...

MUDr. by me vzhledem k veku v pripade neuspechu poslal na UIU nebo IVF asi za 3 neuspesne cykli, ale nebylo treba...Clostilbegyt muze podporit dozravani vajicek tak, ze mohou byt i dve a vice v cyklu, coz zvysi sance nebo mohou byt dvojcata...

Jinak kdyz mi Mudr. pred hystereskopii kontroloval rust vajicek po clostilbegytu, zadne tam dost velke nebylo a stejne se v tomto cyklu zadarilo. Proste jsme se snazili a jeste jsme meli jsme kliku... z vlastni zkusenosti bych uz se nezamerovala na obdobi, kdy mam mit ovu, osvedcilo se mi snazeni co 2-3 dny cely cyklus ☺ a par hormonu mi asi taky pomohlo, i kdyz moje hormony byly dle vysetreni O.K. Jeste je dulezita ta kontrola stitne zlazy... preji at se brzy zadarí ☺

kachiiina
autor
17. srp 2017

@sdu Velice děkuji za podrobné info👍 Můj gyn. mi akorát vzal hormony, poslal mě na laparku, jestli mám průchodné vejcovody - tam mi teda jeden odebrali, protože byl zcela neprůchodný. Štítnou žlázu mám v pořádku. Po těchto vyšetřeních jsme se právě po dvou letech rozhodli navštívit tu kliniku Reprofit. Ted mě čeká první ultrazvuk kvůli folikulů, následně podle velikosti a množství IUI...Ale zatím mi tedy žádný clostilbegyt ani Utrogestan nasazen nebyl 🙄 A to mi ještě na té laparce zjistili sníženou dělouhu, což může a nemusí být problém s uchycením...Takže mě ted překvapuje, že mi nic nenapsali 🙄

kachiiina
autor
17. srp 2017

@sdu Mě se to s tou ovulkou zdálo nějaké divné a podezřelé 😅 By pak bylo moc jednoduché a těhotná bych už musela být několikrát 🙄

sdu
17. srp 2017

@kachiiina teda mě to taky prijde dost divne... abych se priznala, prijde mi i divne, ze Ti ten nepruchodny vejcovod brali....jestli tam necemu prekazi? Ono to UIU ani IVF taky nemaui jisty vysledek, taky kamaradka měla clostil a oak jednu injekci cileně na dozrani a uvolneni vajicka a taky po tom hned otehotnela i kdyz pred tim 2 roky nic. To ma jineho lekare nez ja a pak teda byla na tu injekci v Podoli. Jina kamaradka mela zas problem s funkci zluteho teliska, te pomohl ten utrogestan, ktery nahradi hormony uvolnovane prave zkutym teliskem po ovulaci... ja vlastne nevim presne kde byl muj problem, ale kombinace vseho zabrala hned.... mozna bych zkusila jineho lekare, spostu veci mohl poresit gyndar...

kachiiina
autor
17. srp 2017

@sdu No abych řekla pravdu gyndaře jsem už měnila...první mi řekl po roce snažení, že se mnou žádné vyšetření řešit nebude, že spermiogram je pro muže stresující, že máme ještě minimálně tři roky čas atd...Načež jsem si našla nového gyn. a ten mi právě udělal ta vyšetření. Před laparoskopii jsem podepisovala papír, jestli souhlasím s odebráním popřípadě neprůchodného vejcovodu. Bylo mi z více stran řečeno, že s neprůchodným vejcovodem hrozí větší množství mimoděložního těhotenství, zánětů a pod. Prý kdyby mi ho nevzali hned při tom zákroku, tak bych pak stejně na jeho odstranění jít ,,musela". No jak půjdu na ten ultrazvuk,tak se o Clostilbegytu a Utrogestanu informuju, proč mi už nebyl nasazen minimálně doporučen.

kachiiina
autor
17. srp 2017

No já vlastně taky nevím kde je problém...nikdo neví...v papírech mám napsáno - důvod sterility nezjištěn 😀 Úžasné... to info mi ale pomohlo, určo se na ty léky optám. A jsem ráda, že jsem si to ujasnila i s tou ovulkou, protože se mi to vážně nezdálo....

sdu
17. srp 2017

@kachiiina držím pěsti ať to brzy vyjde ☺

kachiiina
autor
17. srp 2017

Děkuji moc 🙂

lavender21
17. srp 2017

@kachiiina my sme sa tiež snažili dva roky a nešlo to, šli sme na kliniku. Skúšali sme časovaný pohlavný styk dva mesiace, kedy som si pichala Pregnyl na spustenie ovulácie a ďalší mesiac sme boli na IUI. Mala som len jeden folikul, bola som bez akejkoľvek stimulácie, s jedným prechodným vajcovodom podľa HyFoSy. Nám to vyšlo, malinká má 5 týždňov 😉 držím palce

kachiiina
autor
17. srp 2017

@lavender21 tak to gratuluji 😍 a děkuji za pozitivní zkušenosti 🙂

lavender21
17. srp 2017

@kachiiina Ďakujem 🙂

thalia
17. srp 2017

@kachiiina nikdy sis nesledovala ovulaci? Ať už měřením bt nebo testy? Pokud máš ovulaci, je clostil zbytečné cpaní se hormonama. Mně třeba kombinace clostilu a utrogestanu nezabrala, ani po půl roce. Před druhým dítětem jsem se hodně sledovala, cyklus 28 dní, tak jsem čekala ovu kolem 14. dne. Jenže teplota i testy nakonec ukázaly ovulaci o pět dnů později a tím pádem i špatné časování styku a i hodně krátkou luteální fázi, tj. čas na hnízdění.

kachiiina
autor
18. srp 2017

@thalia Ze začátku ne, protože jsme to s manželem nehrotily a řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh.. Ovu testy mám doma teprve dva měsíce a minulý měsíc to moc nedopadlo... Je ale i tím, že mám jen ten jeden vejcovod... Včera jsem si dopisovala s tou dr.z Reprofitu a ta je přesvědčená, že ovu normálně mám a že ten clostil není třeba, přesně jak píšeš ☹ Mimo jiné s manželem se tulíme takřka pravidelně.. Dny ne dny
...začnu víc sledovat 😝

kachiiina
autor
18. srp 2017

@kachiiina * začnu se víc sledovat.

miaellen
18. srp 2017

@kachiiina ja Vam rada napisu, jak jsem na tom ja. pres 2 roky se snazime o druhe dite, mam skoro 7 letou dceru. cyklus mam jak hodinky, ovulace nevim, nemam zadne priznaky ovulace. mudr nas take poslal do CAR, kde jsme nesli- mame prvni dceru prirozene, nechce se mi touto cestou jit. po cervencove menstruaci jsem si rekla, ze na to kaslu a zacla jsem delat dceri novy pokojicek a bum, pozitivni tehu test ( na gyndu se teprve chystam). dejte te prirode jeste trosku sanci, pila jsem kontryhel a beru mesic nosifol duo.

miaellen
18. srp 2017

@kachiiina jo a ovulacni testy jsem si nedelala, to bych se uz moc hlidala a neotehotnela bych nikdy.

kachiiina
autor
18. srp 2017

@miaellen No já to taky právě nechtěla hrotit ovu testama... Chápu jakt o myslíte...nejlepší je vypnout, myslet na jiné věci a ono to příjde.Bohužel já už jsem v poměrně zoufalé fázi 😀 kéž by to šlo...Také piju kontryhel, jím kyselinu listovou, piju s manželem Macu + manžel má tobolky kotvičníku...zásobení jsme 😀 Když jedeme na dovču říkám si - konečně relax, vypneme a ja celou dobu myslím na to že když vypnu tak se zadaří ... k čemu to pak je ...😅 jsem marná ...

miaellen
18. srp 2017

@kachiiina mela jsem to stejne...taky marna !! i na dovce mi hlava jela. nemohla jsem videt tehotnou a mimima !! pak jsem se nastvala sama na sebe a rekla jsem si, ze mi tim utecou jine krasne veci a myslenky jsem si zakazovala ! asi na 2 tydny se mi podarilo na to skoro nemyslet a kdyz uz na me myslenky sly, pustila jsem si sex ve meste ☺ a do toho malovani doma, uklid...a vypada to, ze je to tam !! test bych si ani nedelala, ale 3 dny pred menzes jsem mela jit na zakrok..drzte se !

miaellen
18. srp 2017

@kachiiina jo a jinak my take snazeni pres 2 roky..

majkapolka
18. srp 2017

@kachiiina Ahoj, my sme otehotneli po 9 mesiacoch snaženia, taky som sa snažila nechávať tomu volný priebeh. Až jedného dňa mi manžel vyčetl, že pre to nedelám maximum že on už mimi chce. Tak som pak v březnu pila dva krát denne kapky z Drmku (doporučila mi to gyndařka, ale myslim ze Kontryhel taky je OK), jedla som listovku, merala som bazalnu teplotu a dělala ovulacni testy. Muzovi som naridila abstinenci (gyndarka mi rekla ze idealne ak 4 dni pred ovulaci abstinujeme) a sex bol na povel v den, kde mi dle testov vysla ovulace. Na druhy den mi stúpla teplota tak som vedela, ze ovulace byla urcite. Jo bolo to hrozne, rekla som si ze další mesic bych to urcite nedělala, 5x denne na to myslet bolo psycho, ale zadarilo sa. Z toho čo som ja načetla, tak při pravidelnom cykle bys ovulaci mít měla, otázne je kdy... Testy + bazalna teplota dohromady mi to výborne určili.
Jak psala @thalia keď máš pak krátku fázi od ovulace do menstruace je to problém, ale keď to zjistíš dá sa to resit 🙂

kachiiina
autor
18. srp 2017

@miaellen děkuji moc 🙂 nezbývá než doufat, že to už nebude mít dlouhého trvání 🙂

kachiiina
autor
18. srp 2017

@majkapolka Tak to opravdu moc gratuluju ❤ No my to hrotíme poslední rok 😀 Jak už jsem psala piju kontryhel, jím kyselinu listovou, piju s manželem Macu + manžel má tobolky kotvičníku...vyšetření za sebou a furt nic kurnik 😀 S manžou se snažíme co druhej den s pár vyjímkama...Furt si říkám že není možné, že by to za tu dobu nevyšlo ...Prostě na to asi ještě nenaslat pravej čas...nebo je problém někde jinde, na kterej mi ještě nepřišli. Sázím na tu kliniku, že tam bych se mohla dozvědět víc...tak snad to k něčemu povede ❤

kachiiina
autor
18. srp 2017

@majkapolka Každopádně ta ovulka mi je záhadou...Jestli to teda tak je s tím cyklem nebo není....Pravda je, že první rok jsem ovulku i cítila...bolely mě hrozně vaječníky skoro každý měsíc v době ovu...a poslední rok nic...nechápu ...Prý ale není možné abych přestala ovulovat...a dle několika ultrazvuku na gyn, mi doktor oznamoval že mám po ovu...Nevím no 😀