Snažení o miminko skoro 2 roky

dendasubaristka
22. kvě 2018

Zdravim holky,tak nejak nevim kudy kam. Byla jsem tady pred pul rokem kdy to byl skoro rok a pul. Rekla jsem si pak v jednu chvili prdim na to necham to tak a treba se povede. No a ejhle jsem tady znovu. Pekne mi s toho zacina druhym mesicem hrabat. Chtela bych strasne vypnout a nechat tomu volny prubeh a.nejde to. Doufam ze vypsanim mi trochu pomuze a ulevy se mi. Manzel se strasne na miminko tesi ale ted je ve stadiu kdy to nechava tak a nehrouti se s roho. Rikal ze tomu nechava volny prubeh,ze to nehroti a ze mu nevadi pokud se povede treba za dalsi rok,dva. Ze vi ze tomu moc nepomuze kdyby to hrotil. Ja si myslim ze to je mnou ze ja na to porad myslim a diky tomu to nejde. Zacinam s toho byt fakt vnitrne spatne a nevim jak dal. Pritom sama vim ze neni kam spechat proc. Muzeme si uzivat nas krasny vztah a dite bude takovy bonus. Ale prijdou dny kdy maji byt plodne a ja porad myslim na to aby byl sex. Pokud neni jsem s toho nestastna.nedavam to na jevo. Sex si uzivam miluju ho,ale pocity vnitrni me zziraji.

michalelka
22. kvě 2018

Když člověk něco chce, tak na to prostě myslí, to je normální. Nikdy jsem nepochopila, jak to někdo dokáže 😀 Máš za sebou nějaká vyšetření? Kolikrát je to i maličkost, samozřejmě ne vždy.. 🤔 Držím pěsti, ať se brzy zadaří!🙏🏻☘️

magicka89
22. kvě 2018

@dendasubaristka po dvou letech....není třeba čas na to někam zajít? nezávazně...pro uklidnění...třeba v tom je banalita...my se snažíme dohromady rok a řekli jsme si, že to nechám tak do podzimu a pak vyhledáme pomoc..inseminaci, nebo umělé....jsem v podobné situaci...dnes mi zas klesla teplota, včera negativní test, takže včera celé dopoledne v slzách ☹ jak tě chápu ☹

dendasubaristka
autor
22. kvě 2018

@magicka89 ahoj,po novem roce jsem chtela jit bavili jsme se o tom,ale pak jsem si rekla ze jeste pockam. Porad doufam v to ze se povede prirozene. V cervenci mam ale preventivku,to budou presne dva roky,tak to chci zacit resit.

agneska7
22. kvě 2018

a máte za sebou už nějaká vyšetření ? Jinak netlač na pylu my jsme se snažily 3 roky a nakonec to vyšlo ale mám pocit že za tu dobu jsem postupně prycházela o manžela a taky to u nás vypadá spíš na rozvod než aby jsme se těšily na mimčo :(

dendasubaristka
autor
22. kvě 2018

@magicka89 hlavne vlastne celou dobu co se snazime,tak na to myslim,nekdy min a nekdy vic a to si myslim ze je ten problem,protoze me vse bezi jako hodinky,zijem normalne zdrave,nepijeme nekourime

dendasubaristka
autor
22. kvě 2018

@agneska7 ne zatim ne. Protoze tomu porad chci nechat volny prubeh,ale hlava si dela co chce. V cervenci mam preventivku to budou presne dva roky,tak to uz budu resit. Vzdycky si reknu nebudu to resit a stejne to mam porad v hlave :( no na manzela netlacim,nechci prave nic pokazit,takze to resim ve sve hlave

magicka89
22. kvě 2018

@dendasubaristka nejde na to nemyslet, to tě uklidním...mám kamarádky, které na to myslela intenzivně a otěhotnělý téměř hned...věřím, že psychika hraje velkou roli, ale to, že na to myslíš, přece nezabrání spermiím, aby se dostaly k vajíčku..to si nevyčítej
Holky na druhou stranu je to zkouška....pro ten vztah...na rodičovství musí být dva...ti chlapi snad sakra nejsou z cukru..ikdyž to někdy tak vypadá😀

xxx3d
22. kvě 2018

@dendasubaristka ahoj, z toho co píšeš není jasný, kolik ti je, případně kolik vám je, ale asi jste mladí, když tam máš to... tak to vyjde za rok, za dva.
Každopádně ano, chápu, že jsi zdecimovaná tím, že to nejde.
Prostě po miminku toužíš a touha je velká věc, nejde na ni přestat myslet, je tvojí součástí a co ti budu psát, určitě to víš mnohem líp, jak se cítíš, než já.
Nevím, není jasný, jestli jsi byla na nějakém vyšetření, to bych na tvém místě neodkládala, bez ohledu na věk. Nemusí to být hned klinika, stačí u tvého gyndaře, poptat se, vyvinout snahu tímto směrem, některá vyšetření ti může udělat on, nebo ona, nevím ke komu chodíš, případně kdyby nechtěl, nebo nemohl, pak si najdi nějakou kliniku, je jich hodně, tak dle referencí a nech si udělat vyšetření.
Když nic jinýho, pomůže ti to pro tvůj vnitřní klid. Myslím ta činnost, která souvisí s miminkem.
Můžeš se zabavit psaním, to jo, ale kroky které vedou k cíli, jsou vždycky lepší, než kroky jen tak, pro kroky, jestli mi rozumíš.
Přeju ti klid a aby to vyšlo.

journals
22. kvě 2018

@xxx3d co jsi tim “to” myslela? Proc by meli byt mladi, kdyz pise ze se to podari za rok, dva? To jsem asi nepochopila?

lachtanice86
22. kvě 2018

Po skoro dvou letech už bych byla dávno na gynde ať udelaji vyšetření. Minimálně zjištění zda máš ovulaci, hormonalni profil a jaké má muž spermio.

xxx3d
22. kvě 2018

@journals nechtěla jsem to kopírovat, reagovala jsem na autorku, tak jsem předpokládala, že bude vědět, co psala, takže tedy tím to a tři tečky jsem myslela:
"Rikal ze tomu nechava volny prubeh,ze to nehroti a ze mu nevadi pokud se povede treba za dalsi rok,dva"
no, z toho se dá jasně usuzovat, že mladí jsou, z mého pohledu. Mně je 44 let.

beata.n
22. kvě 2018

Take jsme se snazili o mimco pres dva roky. A vis, kdy nam to vyslo? Ve chvili kdy jsem si vzala dalsi projekt v praci, bylo to casove a psychicky velmi narocne. Do toho trable s partnerem. A hle, hned prvni mesic, co jsem mela praci navic to vyslo. Opravdu verim, ze je to i v hlave. Drzim place, at to vyjde!

beata.n
22. kvě 2018

Jo a jen dodam, ze po roce snazeni jsme byli oba na vysetrenich, kde krom hrosiho spermia nic nenasli.

biedronca
22. kvě 2018

@dendasubaristka A proč to nerešíte, už třeba v CARU? Nebo u vaší gynekoložky. Partner na spermiogram, vy na krev na hormonální profil, sledovat ovulaci ULTRAZVUKEm - víte vubec jasně, jestli ovulace je? Třeba tam je někde nějaká kravinka..

kjp
22. kvě 2018

@dendasubaristka Ahoj. Tvé pocity chápu. My se snažili čtyři roky a nic, nakonec pomohlo IVF. Zdravotní problémy jsme neměli. Myslím, že jsem to ani tak nehrotila, jen to každý měsíc dost zamrzelo. Hodně práce, koníčky, pes, dovolená...nic nezabralo, jak všichni tvrdili. Nejvíc mi na psychiku pomohlo probrat to s doktorem a s kamarádkou, která měla také podobný problém. Naopak s ostatními se radši nebavit, jejich "moudré rady zkušenějších" jsem dlouho rozdýchavala. Je fajn, že jste s partnerem zajedno. Přeji hodně štěstí...

ruzicka06
22. kvě 2018

@dendasubaristka Ahoj. Plně chápu, jak se cítíš, jsme na tom podobně. Je to těžký, je lepší se vypovídat...Píšeš, že se snažíte už skoro dva roky - to je dle mýho názoru ( a i jak píši holky výše), nejvyšší čas si nechat udělat nějaký vyšetření, pokud jste ještě nic nepodstoupili. Jako když se nedaří rok cca, tak to se ještě jako dá. Ale skoro dva roky bez úspěchu, to si myslím, že už byste měli řešit. Nechat tomu nějakou dobu volný průběh určo proč ne nějakou dobu, ale 2 roky už je docela dlouho. Já bych doporučovala nechat si u dr. na gyndě udělat z krve hormonální profil a pak bych si zkusila říct o žádanku do nějaké CAR na spermiogram pro partnera a žádanku na genetický testy. My jsme toto vše podstoupili, vše negativní ale Tobě přeju hodně 🍀

dendasubaristka
autor
23. kvě 2018

Dobre rano holky,strasne moc vam dekuji za odpovedi. Dnes jsem na tom lip. Docela slusne jsem se vcera vybrecela a rekla partnerovi vsechny sve trapeni. A ted abych uvedla vse na pravou miru 🙂 Zacnu od zacatku 🙂 vlastne svatbu jsme meli v cervnu a 2 mesice na to jsme se zacali snazit. Pred tim jsem brala prasky 9let. Je mi ted 26 a manzelovi 30. Celou dobu jsme si rikali ze proste do roka to vyjde. Prvni mesice byly takove ze vlastne jsem zacinala vnimat ovulaci atd. Vzdycky manzel kdyz jsme se o tom bavili,tak slo videt ze to vnima a vi ze by jsme se meli snazit. Vlastne mesic po prvni ovu jsem byla na gyndr na preventivce. Ona mi rikala ze mam zrovna ovulaci. Takze vim ze ji mam. Zjistila jsem to I diky mereni bazalky,ovulacnimu testu atd. To vsechno uz jsem za tu dobu zkousela. Vlastne kdyz to byl rok snazeni,tak jsem si rekla ze to jeste nechame tak,protoze v tu dobu u nas byl sex takovy jednou za cas,minuli rok pro nas byl ipravdu strasny,manzel prisel o praci hledal novou atd atd. Bylo toho opravdu hodne a nedarilo se nam. Vlastne kdyz to byl rok byla jsem zrovna na gynde a ja ji rikala ze to ted s tim sexem je takove jalove a ona mi rekla ze to chape a ze to nechame teda tak. Nikdy jsem nemela zadne problemy vse mi funguje jako hodinky. Ano vim muzou byt nepruchodne vajecniky a vse kolem toho. Takze jsem to nechala tak,manzel nasel praci,ale v ni nebyl vubec spokojeny,neplatili mu jak meli atd. Blizili se vanoce a byly jsme s toho ve stresu. Vlastne cely minuli rok byl opravdu desny. A prijit dite nevim jak by jsme to v tu chvili zvladli. Prisli vanoce a my si rekli ze leden nebo unor pujdem na vysetreni. Vlastne prisel leden,manzel nastoupil do nove prace zacalo se darit,pak na to prisla zahrada s chatou a byl brezen a ja si rikam,jee konecne se zacina darit,manzel novou praci v ktere je spokojeny,zahrada kde mame kam jezdit a vypnout. Ted uz zadny stres a urco se podari. No a ja byla celkem v pohode,akoratvted posledni dva mesice mi zacalo hrabat. Takze proto jsme do ted nebyl y nikde. Vim ze reknu a jdem. Manzels tim problem nema. Ale porad jsem doufala ze to pujde prirozene. Vim ze se I rika ze po antine se telo cisti I rok. U me by to I sedelo po pul roce vysazeni,se mi tak zhorsila olet a vsechno. Ted uz mam zas plet super. Ted vlastne jsem ve stadiu ze jsem rozhodnuta v cervenci to zacit resit mam preventivku. A pokud nam vyjdou testy v poradku,tak me to hodne uklidni a pak budu vedet ze se to povede,sice za delsi dobu,ale povede. 🙂

dendasubaristka
autor
23. kvě 2018

Holky hlavne si porad rikam,je tolik paru ze jednou sex a byly tehotni a neresili nejakou ovulaci atd. Kdysi se tohle taky neresilo. Proto jsem porad jeste taky na to vysetreni nesla,protoze si rikam ze to miminko ma prijit v nejaky cas a porad jsem to mela v hlave a doufala. Ale je mi jasne ze treba tam fakt je nejaky problem no.

ruzicka06
23. kvě 2018

@dendasubaristka Ahoj. Docela chápu, že se vám na jednu stranu na žádný vyšetření nechce. Mě když moje dr. na gyndě po roce bezúspěšnýho snažení dala pro chlapa žádanku do CAR na spermiogram, byla jsem z toho úplně v p....prostě jsem začala tušit nebo se spíš jako bát, že bude třeba něco špatně...a chlap ten to vzal v pohodě, v CAR se mu nakonec i líbilo 🙂 A spermio máme v pohodě. Pak přišlo po dalším půl roce těhu, bohužel v 6tt zamlklo ☹ Přesně rok teď v únoru další těhu, ten stejný scénář - 6tt zamlklo ☹ To jsem se u dr. na gyndě málem sesypala ☹ Ale dostali jsme žádanku do CAR na genetický testy - ty byly v pohodě, nic nám nenašli (akorát na výsledky třeba budeš čekat 2 měsíce možná někde). Dále mi dr. na gyndě dělala homrilnální profil, také v pořádku. Ale proč Ti to píšu - také se nám do žádného vyšetření nechtělo, báli jsme se, že nám třeba něco najdou. Ale jsme rádi, že jsme to podstoupili. Vím, že máte také určo obavy, ale opravdu se nemusíš ničeho bát!!!!!!V CAR (ať už v kterýmkoliv městě) jsou co tak slyším a i my to také tak měli, vždy moc milí. Protože ví, že lidé tam chodí s problémy souvisejícimi otěhotnět a to je opravdu hodně citlivé a bolestné. Opravdu se toho neboj a zkus si říci u své dr. na žádanku na gaenetiku prozatím a třeba i ten spermiogram. Myslím, že lépe, když zjistí v čem je problém a vy budete vědět, na čem jste. Ale teřba vám nemusí ani nic najít, třeba je ten problém jen ,,v hlavě". Což je možná i u nás. Přeju Ti 🍀 a neboj, dobře do dopadne 🙂

dendasubaristka
autor
23. kvě 2018

@ruzicka06 Děkujiiii za podporu 🙂 🙂 me hodne pomaha kdyz se vypovidam no. Vcera kdyz jsem si manzelovi pobrecela,tak je mi dneska lip. Urcite pujdu uz jsem plne rozhodnuta,protoze ted je tady ta nejistota toho ze clovek nevi jestli se vubec povede. Pokud budu vedet ze jsme zdravi,tak budu vedet ze to prijde,ne hned ale prijde 🙂

zelenaesmolda
23. kvě 2018

Byli jste u doktora jestli jste oba v poradku?Cim vic na to myslis tim to bude horsi,psychika dela hodne.

kreveta1
23. kvě 2018

@dendasubaristka Ahojky 🙂 uplně chápu jak se cítíš.... s přítelem jsem na to byla stejně. Snažili jsme se před dva roky. Už jsme i objednáni na IVF cyklus. A ejhle ? Dneska // a včera //. Jak se to stalo ?? Máme před svatbou, takže starosti uplně někde jinde... a když se na to zpětně kouknu, tak jsem ten měsíc kdy jsem otěhotněla neřešila kdy mam ovu a kdy ne, ale prostě jsem si jen užívala sex. Jinak doporučuji prof. Ulčová-Gallová, je sice v Plzni, ale je to kapacita světového formátu 🙂 myslím, že i jen její pohled uklidní a bude to v cuku letu 🙂 držím palce a hlavu vzhůru...

ruzicka06
23. kvě 2018

@dendasubaristka Nz! Jen se vypovídej! 🙂 Já už probrečela dní a nocí za ty 3 roky.....☹ ☹ Jo fakt tam jděte do CAR. Nic tím nepokazíte, naopak. My sice máme genetiku v pořádku a moje dr. na gyndě mi narovinu řekla, že to je vlastně ta horší varianta (že kdybychom něco měli v nepořádku, že by se vědělo, co nám mají jako léčit). Ale takto že nevíme, proč to nejde..jediný, co prý můžu, tak je to zkoušet dát a doufat. Docela tvrdá realita, ale bohužel asi pravdivá. Psychika dělá asi hodně. Bereš třeba nějaký doplňky, listovku nebo tak něco? Já brala listovku, ale teď pár dní s chlapem bereme Fertility blend pro páry.

dendasubaristka
autor
23. kvě 2018

@kreveta1 a byly jste nekde do ted na nejakem vysetreni?

dendasubaristka
autor
23. kvě 2018

@ruzicka06 zas aspon vis ze to prijde,sice to bude treba trvat dyl,ale prijde 🙂

ruzicka06
23. kvě 2018

@dendasubaristka No příjde, snad máš pravdu...ale až to příjde, tak budu mít šílené obavy, že to zas nedopadne...☹ Jo ještě dodám, že když to byl necelý rok a půl od začátku našeho snažení, tak jsem měla jít na operaci (laparoskopie - profouknutí vejcovodů). Týden před operací jsem rušila termín, byla jsem těhu. Akorát to pak bylo to první zalklý...jen že ta psychiak dělá asi hodně. Jak jsem myslela na operaci, tak jsem nemyslela na otěhotnění a povedlo se to v tu chvíli. jen se mimi neudrželo nakonec ☹

absintka19
23. kvě 2018

@ruzicka06 my se taky snazili a nic. Nakonec v car pomohli a my mame doma malou zdravou rocni holcicku. Netrapte se dele, vysetrit a pak uvidite co jde delat.

ruzicka06
23. kvě 2018

@absintka19 A vy jste měli jako přímo IVF?

mimiveru
23. kvě 2018

@dendasubaristka Moje dr. říkala, že se to už po roce začíná řešit, už jste mohli vědět, na čem jste... Ale četla jsem, že vloni to byl těžký rok, tak se do toho pusťte letos 🙂 zkusila jsi kapky Gynex? Otěhotněla jsem po 9. měsících, měsíc po nasazení kapek. Samozřejmě to nemusí nic znamenat, ale tak budeš čekat až do července, zkus si je koupit 🙂

dendasubaristka
autor
23. kvě 2018

@mimiveru no ja v tom roce snazeni byla na gynde,ona se me ptala tak co snazeni,budem to resit. Ja ji rekla ze ten sex je ted dost nepravidelny ze bych to nechala az se to utrepe a ona ze dobre. Tento rok zacal byt super. Dari se,tak jsem doufala ze se povede 🙂 v lete budu mit hodne volna,tak relax,ale v cervenci mam preventivku,tak to budu resit. Stejne si porad vnitrne myslim ze za to muzu ja ze na to porad myslim a nedokazu se uvolnit. Pritom jsme mladi neni kam spechat,mame pekny vztah,proc si to neuzivat,nevim proc tak lpim na tom diteti.