Špinění před menstruací. Mohla selhat antikoncepce, nebo je to spíše nějaký zánět?

Zodpovězené
20. lis 2020

Zdravím,

užívám antikoncepci od narození dcery, už druhým rokem. 6 dní před menstruací jsem začala špinit, měla jsem tlaky v podbřišku, občas mě tam píchlo a chvílemi mi nebylo dobře. Špinění trvá 4. den, a když jdu na WC a utřu se, občas je tam hnědokrvavý kousek něčeho...
Těhotenský test jsem si dělala a je negativní. Myslela jsem si, že je to uhnízdění vajíčka, ale beru tu antikoncepci, občas si ji nevezmu v intervalu 12 hodin, ale třeba od 3 hodiny později.

Myslíte, že mohla selhat antikoncepce? Nebo je to spíše nějaký zánět?

Nikdy jsem problém se špiněním neměla.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

situace, tak jak ji popisujete, by opravdu mohla svědčit pro zánět.
O jiných možnostech je možno uvažovat až po vyloučení zánětu.
Doporučuji proto návštěvu gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz