Těhotenský test pozitivní, ale začala jsem krvácet. Brzký potrat, nebo se to udrželo?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

pozitivní těhotenský test mi vyšel jeden den před očekávanou menstruací z odpolední moči, v den opožděné MS vyšel z ranní moči o trochu lépe - čárka byla výraznější. Později navečer jsem začala špinit, špinění spíše hnědé barvy a hodně málo. Ráno jsem dělala další TT, vyšel slabší, stále pozitivní - dopoledne se dostavilo krvácení spíše růžové barvy než sytá červená krev.

MS mívám dost silnou a bolestivou. Nyní krvácím slabě, bez bolesti. Večer jsem udělala další TT k potvrzení, zda se jedná o biochemické těhotenství a hCG bude klesat, čárka na testu byla, ale opět výraznější než z rána.

Co si o tom myslet? Jedná se o brzký potrat, nebo se to udrželo?

Mám obavy z mimoděložního těhotenství. Podotýkám, že čárka na TT je stále slabá, ale už to není nepatrný "duch". Intenzita čárky se ale od začátku nijak nezměnila, jen pokles čárky z ranní moči než jsem začala krvácet.

Děkuji za případnou odpověď.

Dobrý den,

v případě, jak ho popisujete by bylo vhodné stanovení přesné hladiny těhotenského hormonu v krvi u svého gynekologa.
Vyšetření z krve poskytne jednoznačnou odpověď.
Test z moči pouze určuje pozitivitu či negativitu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz