Těhotenství po samovolném potratu. Pozitiní test 3. dpo?

levandule85
8. čer 2020

Ahoj holky, budu velice vděčná za každou vaši podobnou zkušenost / radu.
Před 14ti dny jsem prodělala samovolný potrat v 6tt+0 (silné krvácení a “sraženiny"), druhý den už jen slabé špinění. Lékař v 5tt+1 na uzv. nic ještě neviděl, jen zduřelou sliznici a hcg bylo 230. Den po potratu konstatoval, že už tam nic není a kontrolní hcg klesá - hodnotu nevím. Měla jsem silné těhotenské příznaky od 5tt a pozitivní testy, v den potratu příznaky odezněly a na testu byl jen velmi slabý duch.
V pátek jsem si zkusila udělat ovu test, abych věděla, jak to po SP mám a byl silně pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsem se cítila dobře, s přítelem jsme už nevydrželi dodržovat šestinedělí 🙂. Takže byl sex po cca 11 dnech po SP.
Druhý den jsem začala slabounce špinit.
Dnes v noci jsem začala opět cítit tlaky v podbříšku jako při těh. Udělala jsem si oba testy - ovu i těh a oba jsou pozitivní! Těhotenský je čárka silnější než byl po SP.
Je možné, aby byl test pozitivní již 3.dpo?
Může se hcg zvedat při ovulaci?
Nemůže to být třeba stále ještě mimoděložní? (Hcg ale klesalo, neměla jsem žádné příznaky, potíže).
Co teď mám dělat?
Moc děkuji za každý názor!

rnika
8. čer 2020

Po SP se šestinedělí dodržovat nemusí 😉 Každopádně pokud proběhla kontrola ultrazvukem a hcg klesalo, brala bych to, že vše proběhlo jak má. Teď mohou být podle mě i ještě jen rozházené hormony.... čekala bych určitě ještě aspoň týden a pak udělala test, pokud by byl pozitivní i pak, šla bych na kontrolu. Jinak já to prodělala dvakrát a otěhotněla jsem vždy cca 3 měsíce po.

levandule85
autor
8. čer 2020

@rnika Děkuji. Ráda bych počkala a nechala to na přírodě, ale dnes mám mít kontrolu u lékaře, u kterého jsem byla po SP, protože můj tehdy nemohl... Tak teď nevím, jestli jít nebo nejít...nic stejně ještě na uzv neuvidí a zdali má hcg souvislost s předchozím těh. nevím jestli může zjistit.

rnika
8. čer 2020

@levandule85 Tak pokud ví co a jak probíhalo, tak bych šla a vysvětlila mu situaci. Mě sama lékařka říkala, že pokud je samovolný potrat, tak se to šestinedělí dodržet nemusí ( jestli vás třeba trápí špatný pocit z toho, že by lékař mohl mít nějakou poznámku nebo tak). A právě by vám mohl říct, jak to přesně je, jak dlouho trvá než hladina klesne. Já byla tuším asi 3x na krvi, kde sledovali jak hcg klesá.

klokanka31
8. čer 2020

@levandule85 Já po samovolném potratu ani u doktora nebyla, zrovna měl dovolenou. A po týdnu jsem si dělala test, byl už negativní, problémy jsem neměla, tak jsem to už pak neřešila. Šestinedělí jsem nedodržela, a měsíc a půl po potratu jsem otěhotněla znova, a už správně.

levandule85
autor
8. čer 2020

@klokanka31 Zajdu k Dr. a uvidím, co mi řekne. Hcg opravdu klesalo a pred 14 dny byl na testu jen uz velmi slaby duch. Dnes tam je neprehlednutelna dalnice a to jsem max 3dpo (predtim sex nebyl). To prece mozne neni, ne? Jedna slecna to tady sice kdysi tvrdila, ale ostatni ji “zlyncovali”, ze to fakt mozne neni 🙂))

klokanka31
8. čer 2020

@levandule85 To je zvláštní... Ale člověk nikdy neví...

klokanka31
8. čer 2020

@levandule85 Kdyžtak pak napiš jak jsi dopadla 😉

levandule85
autor
8. čer 2020

@klokanka31 Dám vědet. Nejsem ten typ, co by se nějak zvlášť sledoval, ale tohle je zvláštní 🤷‍♀️ Test jsem si udělala jen proto, že mi zbyl po předchozím těh. 🙂

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 Ahoj, my sme mimoděložní těhotenství řešili metrotrexátem, při kterém by vlasně mělo dojík k "samovolnému" potratu, je to bez ztráty v mém případě vaječníku a bez kiretáže, ale musí se sledovat hodnota hcg do negativity tj do max 5 . Hcg mi krásně ukázkově klesalo (550 pak 380, 180) a po týdnu najednou zase raketově stouplo na 360 - takže druhá dávka metrotrexátu... Bylo mi vysvětlen, že ty rozpadající se částečky embrijka se třeba někde uchytí (v mém případě asi dutina břišní) a začnou zase růst a produkovat hcg (jasně že by se z toho dítě už nevyvynulo, ale paseku by to mohlo udělat pořádnou! Určitě jdi k doktoru at se na tebe podívá a popřípadně pošle na pořádné vyčištění, AT Z TOHO TŘEBA NEMÁŠ PAK ZÁNĚT DĚLOHY....

utrikocku
8. čer 2020

Já si takto myslela, že jsem uz odkrvacela a týden na to spineni a duch na testu a bylo to mimodelozni.

utrikocku
8. čer 2020

nebo to tehotenstvi se udrzelo a byl to hematom, také jsem to osobne zazila...

levandule85
autor
8. čer 2020

A jak vam zjistili to mimodelozni? Jen podle hcg? Na ultrazvuku nic nemam. Pred 14 dny jsem mela hcg 70. Dnes cekam jeste na vysledek. Udelala jsem si i clarblue digital a ukazuje 2-3 tydny, tak jsem zvedava :/

kmarie81
8. čer 2020

@utrikocku u hematomu by přece neklesalo hcg

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 jás em to měla po iui takže sem měla hlídané hcg v krivi od začátku (20,,248,, a pak právě 550 ale tou dobou mělo být už nějakých 2000) takže se hledala příčina a ano nic kromě zvětšeného vaječníku doktor neviděl - to až v nemocnici ( a tam do mě koukali asi 4 doktoři než něco našli), kde si mě nechali cca 12 dní, právě aby mi pořád měřili to hcg) Mám to docela v živé paměti bylo to ted v únoru

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 no jestli ti digitál s citlivostí 25 v moči ukazuje 2-3 týden - tak v krvi budeš dle mího selskýho rozumu mít rozhodně víc než 70 takže ti určitě hcg neklesá ...

levandule85
autor
8. čer 2020

@kmarie81 Toho se prave obavam, ze nejspis opet roste... I kdyz jsem nikde nenasla jake hodnoty hcg na clearblue ukazuji jaky tyden. Je nejaka pravdepodobnost, ze by mi hcg rostl tak rychle, pokud bych byla jen 3dpo? Anebo je mozne mit ovulaci behem toho “neprosperujiciho” teh.? To je asi blbost, ze? 🙂

utrikocku
8. čer 2020

U mimodelozniho mi kolisalo hcg. Tim, ze jsem si ani ne týden po MS nasla znovu // jsem věděla, že je to v prdeli. Byla jsem po IVF a když to nebylo v deloze (nizka sliznice po MS) , tak to nekde být muselo 🙂 nabrali hcg, kontrolni a asi týden hospitalizace v nemocnici než na UZ viděli mimodelozni ve vejcovodu. Byla jsem o tom presvedcena daleko driv, kvuli srustum jsem i pri nizsim hcg cistila pichani nebo zvlastni pnuti na jedné strane.

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 já samozřejmě nevím, jak je to přesně, ale vim že když sem měla v krivi těch prvních hcg 20 tak 10kový test byl ještě sněhobílý a doktor se mi smál že na testu ještě samozřejmě nic být nemůže - už si to přesně nepamatuju, ale asi za dva dny sem si dělala další 10kovej test (prostě byl v koupelně, a asi sem blázen 🙂 ) a byl tam slabý duch - tak v krivi mohlo být už i 40 -50 jednotek... Tak si právě myslím, že test s citlivostí 25 musí v krvi být o dost víc - a tobě neukázal ani 1-2 ale rovnou 2-3 týden (to je zase znásobený...2krát až 3)

levandule85
autor
8. čer 2020

@utrikocku Nejsem po IVF, zadne pnuti od SP necitim...ms jsem jeste ani nemela, je to teprve 14 dni. Ale podle me to spontanni potrat urcite byl. 🤷‍♀️ Krvacela jsem silne vcetne velkych srazenin a pak priznaky tehu odeznely jako kdyz utne... Sama jsem zvedava. Dam vedet 👍

jjasmina
8. čer 2020

Já jsem v dubnu měla sp, krvacela jsem asi kolem dvou týdnů a pak jsem dostala ms av červnu zase těhu. Jinak hcg mi po sp odcházelo velmi pomalu

levandule85
autor
8. čer 2020

Tak HCG mam 294, takze test ani me pocity nelhaly. Jsem jen opet unavena. Doktor uz tam nebyl, mam si volat rano 🤷‍♀️

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 asi bych si být tebou pro sychr rovnou sbalila věci i do nemocnice, tohle nevypadá moc dobře - jestli teda dobře počítám tak si před 3 týdny měla hcg 230 a teď po potratu před 14 dny necelé 300, asi to bude chtít dovycisteni, teda jestli to není mimoděložní....

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 je mi to moc líto, hlavně ať ti to dopadne jak nejlíp to bude mozne

levandule85
autor
8. čer 2020

@kmarie81 V děloze prý nic není. Nevím, jak jde poznat mimoděložní 🤷‍♀️ Dr. má kvalitní ultrazvuk a dnes už bych byla 9tt..to by přece mělo jít nějak vidět, ne :/

levandule85
autor
8. čer 2020

@kmarie81 Mám pocit, jako bych byla opět v tom 🤷‍♀️ Otěhotněl někdo někdy během těhotenství? Anebo by mi narostlo hcg 3. den po sexu? 😀 Nechce se mi na revizo zbytečně :/ snad na něco přijdou než mě vezmou “pod nůž” 😏

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 3 den po zavrtani by hcg nebylo 300 natož po oplodnění, s tím že by někdo ovulovat během raného těhotenství nebo potratu sem ještě neslyšela, ale já toho ještě neslyšela 🙂 mě říkali, že dokud mě neotevřou, tak nebudou nikdy pořádně vědět jakou paseku to embrijko ve vaječníků udělalo. Takže jestli jsou tam u tebe v děloze nebo i jinde nějaký pozůstatky, který se nevstrebali nebo neodesli s krvi ven, tak klidně můžou vesele dal produkovat hcg. A na ultrazvuku to pravé nemusí být videt.

klokanka31
8. čer 2020

@levandule85 Hlavně kdyby to bylo mimoděložní a byla jsi v 9tt, tak promiň, ale to už bys tady nebyla. Já měla mimoděložní v 7tt, v šoku jsem se ptala jestli to nejde nějak zachránit, a doktor v nemocnici mi říkal že mám dvě možnosti, podstoupit operaci kde mi vezmou vejcovod, kde se mimi uchytilo, a nebo nejít na operaci, a být do týdne mrtvá. V takto vysokém týdnu už hrozí prasknutí...

utrikocku
8. čer 2020

@klokanka31 není pravda, záleží na mire hcg a jak roste...

kmarie81
8. čer 2020

@utrikocku někdy se nemusí vyvíjet dobře a pak i ten růst je pomalý nebo se zastaví, ale tady dle toho jak to kleslo už k hcg 70 se přikláním k nevycistenym zbytku, který se uchytili a začali zase produkovat. Po tom metotrexát se právě asi tuším 4 den dělá kontrolní hcg a doktor mi říkal, že hodnota může klidně stoupnout a je to v pořádku, že jak se to rozbije a ty zbytky jsou ještě v těle tak ještě můžou začít každý zvlášť produkovat hcg a proto to jde nahoru, důležitý je hlavně hcg 7 - 8 den po mtx.

levandule85
autor
8. čer 2020

Holky, diky moc za kazdou radu i nazor. Holt to mame kazda opravdu asi uplne jinak... Zitra snad budu po konzultaci o neco chytrejsi. Takhle jsem si prvni tehotenstvi nepredstavovala, ale takovy je zivot... Pri pristim, pokud nejake bude, budu asi pekne stresovat 😞 Kazdopadne uz se nikdy nebudu “divit” tem, co jdou od sameho zacatku na neschopenku. Ja mam krome toho vseho problemy se stitnou zlazou a to tehotenstvi mi ji solidne rozhodilo. Jsem uplne nepouzitelna uz 4.tyden (teh symptomy od zacatku, pak stitna, pak potrat a ted opet unava) :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru