Velký žloutkový váček v těhotenství. Je to standardní postup lékaře?

Zodpovězené
16. zář 2021

Dobrý den,

dnes jsem byla u gynekologa, který mi potvrdil, že jsem těhotná. Dle MS bych měla být 6+4tt, bohužel, ale doktor nezněl vůbec pozitivně. Na utz byl vidět žloutkový váček, plod a i pomalý tlukot srdíčka. Prý mám větší váček než je obvyklé a plod je velmi malý. Říkal, že to může znamenat špatný vývoj, ale také nemusí. Každopádně to na mě nedělalo vůbec dobrý dojem. Říkal, že tomu necháme čas a uvidíme, jenže mě objednal až za 4 týdny.

Je to standardní postup?

To už bych měla být 10+4tt, pokud nedojde k potratu :(.

Předem moc díky.

Dobrý den,

bohužel opravdu jiná možnost než provedení UZ vyšetření s dostatečným odstupem nelze v současné fázi těhotenství nabídnout.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz