Těhotenství-plod nejde vidět, váček ano. Co myslíte?

adela1399
16. pro 2019

Ahoj,píšu sem první svůj dotaz,tak snad se mi to povede.
Poslední menstruace mi začala 30.10.2019. V listopadu jsem to už nedostala a 5.12 jsem dostala žádanku na krev od sestry jelikož doktor ten den nebyl. Druhy den výsledky byly pozitivní a měla jsem HCG 74. Měla jsem přijít v pondělí na ultrazvuk tam byl vidět váček ale plod ne. Druhou kontrolu jsem měla dnes a váček je o něco větší ale plod není stále vidět,mám přijít za 14dni 30.12 a že už byl měl vidět frekvenci srdíčka. Je mi divné,že když tam dnes plod nebyl vidět,že za 14dni by měla být vidět frekvence. A proč mě neposlal doktor na další odběr krve jestli se zvýšilo HCG. Poradíte mi prosím? Jestli je to normální? Miminko si moc přejeme.

hermanka88
16. pro 2019

Ahojky,tak jsem si dovolila hodit údaj o tvé poslední MS do kalkulačky a dnes bys měla být 6+5. Já byla na uzt před 3 týdny,byla jsem 6+6 a srdíčko už bylo nádherně vidět a bilo. Jediné,co to může vysvětlit ( jen uvažuji,nejsem lékař) a ze zkušeností tady na koniku,které jsem pročítala je posunuta ovulace.Tím pádem by plod byl mladší a opravdu by to nemuselo být vidět.Ale jen má úvaha. Každopádně moc Ti přeji, aby to vyšlo!!!!

sways
16. pro 2019

Ahoj, heleď nestresuj se, měla jsem to podobné, taky byl vidět pouze váček bez života (srdíčka). Vydrž, vím že je to čekání priserne, ale určitě to dobře dopadne jako u mě 🙂

phedr
16. pro 2019

@adela1399 není důvod tě posílat na krev, když testační váček roste a je v děloze. Jestli jsi měla 5.12. HCG 74, tak jsi byla hodně na počátku těhotenství tak 3-4 tt, takže opožděná ovulace. Na ultrazvuku je něco vidět od 1000 jednotek, tudíž se ti dle UTZ nálezu násobí HCG a nálezy odpovídají týdnu. Teď jsi hádám tak 5-6 TT až půjdeš příště tak už budeš 7-8 TT a měl by být vidět minimálně plod, nejlíp i se srdíčkem. Ono na začátku je všechno buď a nebo, takže by ti teď krev stejně nepomohla. Budu držet palce

tingle
16. pro 2019

Možná tě uklidnim, ale já to takhle měla u obou těhotenství. Miminko mělo být 6+5 a bylo vlastně o dva týdny mladší. Výsledky krve mi taky vyšly pozitivní, ale byl vidět stále jen váček...Uvidíš,že za ty dva týdny už bude srdíčko. Ono to člověka znejistí, ale každá prostě nemáme ovulaci a celkově cyklus pravidelný a přesný jak hodinky 🙂

alilali
16. pro 2019

U mě viděli srdicko az při hodnotě 2250 HCG, byla jsem tusim 7-8tt. Do te doby pouze vacek, jinak nic. Neboj se 🙂

adela1399
autor
16. pro 2019

@adela1399 Děkujuu holky hodně jste mě uklidnily❤️😊

adela1399
autor
16. pro 2019

@alilali Mně měřily HCG jen jednou když jsem měla podezření že jsem těhotná ale potom vůbec. Není to také divné?

alilali
16. pro 2019

@adela1399 Me také jen jednou, to jsem mela přes ty 2000 🙂 ja tam šla později. Není to divne. NeboJ se, hlavně nečti žádný diskuze s katastrofickym scénářem. Šetří se, odpočívej a chovej se jak tehotna. Určite to vyjde a za rok nám tu budeš psát o tom jaké plenky vybrat.

adela1399
autor
16. pro 2019

@alilali 😂😂😂Jsem nedočkavá,já vím je to otravný😂😂věřím že vše bude v pořádku. Už se na to moc těším😊

minemma
21. pro 2019

@adela1399 Ahoj, měla jsem to hodně podobné jako ty, také jsem plasila, ale holky tady mě uklidnily. 🤭
Na utz jen dutinka, za týden zase jen dutinka, ale větší, a teď, po 14ti dnech od posledního, mimi i se ❤️. Podle utz ve čtvrtek 6+3, podle MS o dva týdny více. Buď v klidu, všechno dobře dopadne. ❤️

adela1399
autor
31. pro 2019

Ahoj holky,tak včera po 14-cti dnes kontrola u gynekologa,a je vše v pořádku. 😊Plod viděl a viděl už i srdeční akci,jsem fakt šťastná,že už jsem tu fazolku viděla. 😊

alilali
31. pro 2019

@adela1399 Gratulujiiii ♥️

adela1399
autor
31. pro 2019

@alilali Moc děkuji,jsem nejšťastnější 😍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru