V 6tt pouze gestační váček. Může to ještě klapnout?

bubla28
30. říj 2015

Dobrý den maminky,těhulky 🙂
chtěla bych se zeptat a trošku i podpořit...
Dnes jsem byla na utz dle MS jsem 6+0 a byl vidět pouze gestační váček a prý náznak žloutkového vaku,ale ten jsem tedy ja neviděla mě to přišlo jako prázdná bublinka ☹ Váček měřil 7mm,máme dojít za 14dní na ko a uvidíme. Myslíste si,že to ještě může vyjít? Dostala jsem utroš

pety91
30. říj 2015

A proč by to nemohlo klapnout ? Stačí aby byl trochu horší ultrazvuk nebo mladší těhu a nález odpovídá. Držím palce. 😉 😉

bubla28
autor
30. říj 2015

Děkuji... Tak ono čekala jsem,že tam aspoň něco půjde vidět a pohled dr mě znepokojil

elvira
30. říj 2015

Jsi 6+0 podle podlesní ms - to neznamená, že ovulace musela být přesně v půlce cyklu - z čehož se vychází...
Takže za 14 dní uvidíš - může to dopadnout dobře, ale taky nemusí - ono je to hop a nebo trop až do porodu... 😉

bubla28
autor
30. říj 2015

No spotraty mám svou zkušenost bohužel jsem měla 4 před tím než se nám udržela na pátý pokus dcerka. Tak uvidíme tedy budu doufat v dobrý konec

evulkaa35
30. říj 2015
Uživatel evulkaa35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od evulkaa35.

Nechci strašit, ale já byla v podobné situaci a v mém případě to nevyšlo :( ale už to nevychází rok, takže u nás to bude asi v něčem jiném .. Jinak budu držet palce 🙂

sykorkaandrejka
30. říj 2015

na to, aby šlo něco pořádně vidět, je dle mého ještě brzo🙂 Když jsem byla poprvé na ultrazvuku, byla jsem na tom nějak stejně... ale asi taky záleží na to, jak ti to doktorka ukáže a vysvětlí 🙂 Nebýt vysvětlení od mé doktorky tak nevidím vůbec nic... a taky jsem byla objednaná za 14 dní, aby se potvrdilo srdíčko 😉

bubla28
autor
30. říj 2015

Dnes mi jen řekla že tam je náznak ať zavádím utrogestan a uvidíme 😒

sykorkaandrejka
30. říj 2015

netrap se špatnýma myšlenkami a určo to dopadne🙂

racek26
8. lis 2015

Holky, prosím nevíte od kdy je rozpoznatelná gravidita na ultrazvuku ?

anakolut
8. lis 2015

@bubla28 Já měla srdíčko viditelné snad až v 9. nebo 8. týdnu, takže je velmi reálné, že bude vše v pořádku.

anakolut
8. lis 2015

@racek26 Myslím , že tak od toho 5. - 6. týdne. Záleží na době oplodnění, kvalitě ultrazvuku a dalších faktorech.

hani1234
8. lis 2015

@bubla28 To je v pořádku, já také byla prvně na utz v 6 tt a byl tam jen gestacni váček. Ničeho se neboj, je to přirozený vývoj! Srdíčko jsem slyšela v 8tt. Hlavně měj pozitivní mysl, vše bude v pořádku.

racek26
8. lis 2015

@anakolut děkuji, ptám se jelikož mám slaboučké špinění po 20.dne cyklu, trochu bolesti v podbřišku.....a zrovna jsem byla 24. den cyklu na vstupní prohlídce v CARU, kde mně řekli, že sliznice je 8 mm a vypadá to jako uprostřed cyklu a byl mně objeven další myom.....tak tajně doufáme, jestli z toho myomu by nebylo třeba něco jiného : D.

racek26
8. lis 2015

@bubla28 co to je prosím dle MS 6 + 0 ? děkuji moc

elvira
8. lis 2015

@racek26 - podle data poslední menstruace je v 6. týdnu těhotenství.

bubla28
autor
9. lis 2015

Holky moc vam dekuji. V patek jdu na ko a uz ted jsem nervozni jak blazen. Snazim se myslet pozitivne ale sem tam to nejde 😟

fwllo
9. lis 2015

@bubla28 Bude to dobré, uvidíš.. Já šla při druhém těhotenství na první kontrolu v 7+3tt a taky srdíčko ještě nebilo, těhotenství neodpovídalo termínu poslední menstruace, bylo o dost mladší. Ale mám rozumnou lékařku, objednala mě za dva týdny a všechno bylo v nejlepším pořádku, teď jsem v 22tt a miminko je v pořádku a velikostí sedí přesně na termín..

bubla28
autor
10. lis 2015

@fwllo Jee tak to jsi me povzbudila dekuji a tobe gratuluji 😊

lejla29
10. lis 2015

@bubla28 Tak já byla na UZ přesně v 6+0 (dle UZ, tedy dle velikosti váčku), gestační váček velikosti 11mm se žloutkovým váčkem (zatím bez srdíčka). Byla jsem na umělým, takže jsem věděla, že jsem přesně 5+6 a tak jsem srdíčko ani nečekala, ale stejně jsem se bála.... Za týden už bylo srdíčko. Ale chápu tě, taky jsem se hrozně bála. Jestli máš gestační váček 7mm, tak budeš dle UZ tak 5+5 a (tudíž byla ovulace o dva nebo tři dny později, což je úplně normální) a ten nález tomu i krásně odpovídá, důležité je, že tam je náznak něčeho a že není váček prázdný, je to další meta což je na 7mm váček super (někdo nemá ještě ani ten náznak žloutkového, ono to pak jde hrozně rychle) ... Vím, že to jsou nervy...

bubla28
autor
10. lis 2015

@lejla29 tak je pravda ze ja tam nic nevidela ale dr jo 😊 verim ikdyz to jde tezko v patek podam info

bublunka
10. lis 2015

Ahoj holky, dnes jsem byla na první kontrole dle ms poslední 27.9.15 6+2, ale dle ultrazvuku asi 5+2 byl tam gestační váček s zloutkovym váčkem

bublunka
10. lis 2015

Jee jsem to odeslala dřív než jsem chtěla 😀 Jsem z tý kontroly nějaká nesvá...myslela jsem, že uvidím víc. Ani fotku nemám prý, aby jsme to nezakřikly..a dostala jsem utrogestan..

bubla28
autor
10. lis 2015

@bublunka take mam utrogestan na zavadeni 😊

bublunka
10. lis 2015

@bubla28 Snad nám pomůže..myslela jsem, že už uvidím víc i třeba srdíčko, ale ne. A ještě ke všemu ten utrogestan..ovulace byla později no...

bubla28
autor
10. lis 2015

@bublunka musi pomoci. Ja si jeste picham do bricha frexeparin. Uz at je patek

bublunka
10. lis 2015

Musí přesně tak 🙂 držím palce, já jdu až ve středu..

bubla28
autor
10. lis 2015

@bublunka take budu drzet 😊

bublunka
10. lis 2015

Dej vědět 🙂

bubla28
autor
12. lis 2015

Tak podavam hlaseni vcera jsem byla hospitalizovana. No vysetreni bylo nejasne a tak mi dnes hrozila revize a predtim mi udelali utz a jsme 6+3 srdicko tluce. Sice spinime ale snad to prejde a nepotka nas potrat. Jeste zitra jdeme ke sve dr a mame klidovy rezim

anakolut
12. lis 2015

Držím palce. Špinění bývá časté, ale jsi hlídaná, tak bude vše v pořádku. Gratuluji k srdíčku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru