V 6+5tt je na UTZ jen žloutkový váček, co si myslíte?

sendoska
13. únor 2015

Ahojky jsem podle ms 6+5tt, ovulace byla 17dc(takž podle ovulace jsem 6+2tt). A na ultrazvuku byl jen zloutkovy Vacek ☹, minulý týden byl gestacni Vacek s náznakem Zloutkoveho. Doktor říkal, že už teď čekal, že bude plod.. Hledal ho dlouho a nenasel... Říkal, že tomu dáme ještě šanci 10dni.. Ale že spíš ať počítám, že to nebude dobré.. Co si myslíte? Stalo se někomu něco takového???

svetlanap
13. únor 2015

S tímhle zrovna ne, ale když mi vyšel pozit. těhotenský test, tak jsem celá natěšená volala na gyndu, doktor okamžitě vypočítal, že podle MS jsem 6+2tt. Chtěla jsem to mít potvrzené co nejdřív z uz, ale on mě zarazil, že je čas, že stačí až v 8tt, že srdíčko a tak by ještě nemuselo bít a že by tam mohl být jen žl.v. , takže jsem tam jela až v 8tt a už to bylo ok, třeba to dobře dopadne, držím moc pěsti

kata1988
13. únor 2015

@sendoska zkus vydržet, já měla v 6+0 jen gestační váček s žloutkovým váčkem, pak byli vánoce, doktor měl volno a na další kontrolu jsem šla 9+0 a mimi bylo i se srdíčkem, ale bylo malinké 1,5cm, doktor odhadoval 8.tt. Ale vzhledem k tomu,že jsem věděla kdy byla ovu a že byla posunutá, mě nechal v klidu. Na dalším ultrazvuku jsem byla až 11.2. a mimi odpovídalo 13+5, takže vše dohnalo. Držím pěsti ať ti to vyjde 😉

banditarich
13. únor 2015

Buď v klidu a dej tomu čas dva týdny, já to měla podobně. 😉

lucinka58
13. únor 2015

Taky bych tomu dala prostor 🙂 Já byla na prvním ultrazvuku v 5+3 a jenom jsme se ujistili, že je správně umístěné, pak jsem šla až v 9 tt a to už malému bilo srdíčko o sto šest 🙂 Hlavně buď v klidu, mimčo to všechno dožene, hlavně pokud ovulace byla později 🙂

linee
13. únor 2015

@sendoska A nebral ti krev na hodnotu hcg?

kackarebicerova
13. únor 2015

Ja delala 4 testy v den ocekavane Ms a vsechny vysly...jenze ja uz byla 2 mesice tehotna a nevedela o tom 🙂 Na kontrole mi rekli ze jsem 8+3 a srdicko krasne bilo..takze hlavu vzuru a ver dobre to dopadne...s Fazolkou drzime palecky 😉

sendoska
autor
13. únor 2015

@linee právě že nevzal...

linee
13. únor 2015

@sendoska je mozne, ze byla později ovulace. Uvidis za 10 dni. Vim, ze se lehko rika, nemysli na to, ale v této chvili to neovlivníš a musí mimi zabojovat, aby dorastlo, jak by mělo. Za 10 dni by uz ale melo byt videt srdicko. U mne to bylo hodne podobne, ja po tydnu ale nemela ani zloutkovy vak, ovu mam moc brzy a bylo to jasne:(. Dr. se ale ujišťovala podle hladiny hcg. Pokud by to bylo beznadejne, urcite te nenecha se trapit 10 dni, takze sam rikal, ze tomu da sanci. Dej malému sanci také🙂 moc drzim palce

klaaaara
13. únor 2015

@sendoska nechápu proč tě dr tak zbytečně plaší. 😒 buť naprosto v klidu, já byla na ult 6+3 a byl jen žl váček a plod nikde. Dr mě uklidnila, že to je v pořádku, že Mimi určitě vykoukne příště. Taky jsem byla na nervy. Pak jsem začala špinit šla k dr asi za 9dní a už byl krásně vidět plůdek i se srdíčkem. Takže podle mě je vše v pořádku. 😉

polaks
13. únor 2015

@sendoska tiež idem na prvú prehliadku až v 8tt,aby som skôr neriskovala,že tam ešte nebude nič vidno a bola by som v strese.Takže zatiaľ dúfam,že je všetko ok a potom sa uvidí..

fwllo
14. únor 2015

@sendoska v 6+3tt jsem také měla jen žloutkový váček bez plodu. V 7+3tt už byla patrná i srdeční akce! Nenervuj se a věř mimču!! Pro mě ty dny byly hrozné, byla jsem jak mátoha, ale stále jsem doufala a teď mi tu běhá roční prcek 🙂

vera1410
15. únor 2015

Buď v klidu. Já měla v šestém týdnu také jen žloutkový váček a srdeční akce žádná. Po týdnu už bylo krásně vidět jak srdíčko bije. Takže je úplně normální že ještě nebyl vidět plod. Uvidíš za těch deset dní. Věř, že je vše ok.

lumixii
1. zář 2015

Ahoj i já přidám mé zkušenosti, 15. 8. jsem objevila //. U dr. jsem byla 4+6tt a na ultrazvuku nebylo nic vidět. Dnes jsem byla na dalším ultrazvuku 6+6tt a dr. viděl gestační váček + žloutkový váček. Říkal, že to odpovídá 5tt a že je vše v pořádku, že je o něco menší, ale že to vůbec nevadí, na další kontrolu mě objednal až za 4 týdny. Mám za sebou už několik zamlklých potratů, tak jen doufám, že tentokrát to dopadne vše dobře. Ani jsem se ho nezeptala, zda vidí i něco víc, nebo jen váček bez plodu. 😒

anonymka331
5. led 2016

@fwllo a když je tedy jen žloutkový váček na vaječníku, je nějaká šance, že se mimi objeví? Včera mi dr jen řekl, že vidí žl.váček a nic víc, ani mě neobjednal na další kontrolu. Prý mám přijít, až najdu na testu //....

martinek14
18. led 2016

Ahoj holky jak jste dopadly?Ja jsem po ivf 6+4 a jen gestacni vacek mam jeste nadeji?hcg dnes 20 000

anonymka331
22. led 2016

@martinek14 Ahoj, já nic.. po pár dnech přišla MS, tak uvidíme jak dál. Ještě zkus vydržet, kdy jdeš na nějakou kontrolu?

martinek14
22. led 2016

Dnes kontrola 7+2 a nic pristi tyden revize.Nejradeji bych uz to mela zasebou at se uz cistim ale pujdu az ve cvrtek☹

puutalo
22. led 2016

Mám za sebou čerstvou zkušenost - v 6+2, ani 7+2 nebylo kromě váčku nic dalšího, 8+2 mi provedli revizi. Snad to příště dopadne lépe.

adlaj
1. únor 2016

Holky, jdu z ult chtěla sem si to nechat vzít, ale ted už to miluju a v žživotě bych to neudělala. Na ultz mi řekla, že začínám 7tt, dle mě max 5tt protože vím přesně den oplodnění. 😀 Nicméně mi oznámila, že máme plod 14mm velký a váček je 4mm, takže je o 2mm menší než by měl být, vystrašila mě, že ještě počkáme do příštího týdne jestli to bude ok, nicméně srdíčko nám bije jako zvon, jsme až moc akční, i když to je takový prcek, tak se tam vrtí až moc a neustále mám pocit na zvracení. Takže si říkám, že mi dává najevo, že tam je prdola. 🙂 Setkal jste se s tím někdo -?

ircza007
31. srp 2017

Já jsem byla dneska a jsem 6+5 a už jsme poslouchali srdíčko. Ale doktorka mě upozorňovala, že se sestřička asi sekla a že běžně zvou na první kontrolu až 7.-8. tt a že tam ještě nemusí být nic vidět, takže jsem se taky bála....Moje známá měla srdeční činnost znatelnou až v 9.tt. Takže bych neplašila a počkala...je to přeci jen obrovský zázrak a my jsme všechny nedočkavé a ono to chce dát tomu zázraku chvíli času 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru