8.TT a prázdný gestační váček. Co si myslíte?

tycinkatwix
19. lis 2020

Ahoj holky. Mám otázku... Dle MS jsem 8+6TT, včera jsem byla na druhé kontrole, dle ultrazvuku jsem 5+4 a samozřejmě, jak jsem čekala, doktor viděl pouze prázdný gestační váček, bez žloutku, plodu. Žádná tečka, prostě nic.
Říkala jsem mu, že ovulace nejspíš proběhla později, protože mám i 32 dní dlouhé cykly, proto může být plod mladší, no odpověděl, že na ultrazvuk to nemá vliv. Krev samozřejmě nevzal, že prostě jen vyčkáme do příštího pátku a pokud nic, tak vyčištění. Hleděla jsem na něho, protože v 5+4 dle UZ přece ještě nemusí jít vidět vůbec nic ne?
Jsem z jeho reakce docela vedle, protože jen proto, že nejsem tabulková, tak už hned vyčištění?
Pište cokoliv si myslíte, klidně i ty negativní či špatné závěry, jsem už velká holka, nehroutím se z toho. Prostě budu bojovat do poslední chvíle

jjasmina
19. lis 2020

Myslím, že to nevypadá dobře

cysticka
19. lis 2020

Rozdil tri tydny je dost. Vycisteni muzes odmitnout. Naridit ti to nikdo nemuze.

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@cysticka Ano ano, ty 3 týdny mě taky překvapily, jenže můj doktor je prostě 60ti letý dědula, který mi toho moc neříká... Nedozvěděla jsem se vlastně nic.

cysticka
19. lis 2020

@tycinkatwix vzdyt ti rekl dost. Co by jsi chtela slyset? Nerejpu! Jen se ptam. Mam za sebou zamkle tehotenstvi a vic nez ty jsem se toho taky nedozvedela.

sudylichozrout
19. lis 2020

@tycinkatwix Pokud mas cykly az 32 dnu, tak ovulace probehla nejpozdeji 22. den cyklu, coz je oproti lekarskemu pocitani o tyden opozdene. Stale ti tam hapruje 14 dnu a vypada to, ze se embryo nevyvijelo. S tehotenstvim bych moc nepocitala, bud se rozkrvacis, nebo budes muset na revizi.

nikishkaaaa
19. lis 2020

@tycinkatwix rozdil tyden by byl v norme, ale 3 tydny je moc. Jen bych zvazila revizi a potratove tablety, za me setrnejsi. Ale to je na Vas. Hodne stesti

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@cysticka Třeba jsem se vůbec nedozvěděla, proč mi teda nevzal krev. Řekl, to nebudeme řešit. Říkám, dobře, mám za sebou už jeden potrat, mám to zapsané v kartě. Doktor, jo? Nevšiml jsem si :D... Pane doktore, kdybych musela na revizi, kdy se můžeme začít snažit?... To nevím... :D :D Tak jsme spolu zavtipkovali a šla jsem domů

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

Děkuji holky 🙂)... Jak říkám, beru to sportovně, příroda ví, co dělá.

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@nikishkaaaa Potratové tablety?... Něco jsem o tom slyšela ale nějak detailně nevím, oč jde. Každopádně děkuji za reakci 🙂

nikishkaaaa
19. lis 2020

@tycinkatwix tak to mate muj obdiv, ja jsem sve zamlkle tehu dost obrecela. Hlava vedela, ze lepe v 9tt nez treba postizene dite, ale srdce to citilo jinak...jste fakt statecna

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@nikishkaaaa Ano, máte pravdu. Já hodně oplakala první potrat, myslela jsem, že snad umřu žalem. Teď se zadařilo podruhé, tak jsem si v hlavě srovnala, že to nemusí prostě vyjít a hlavně se na to nesmím upínat. Srdíčko bolí, ale jak píšete vy sama.

krisvm
19. lis 2020

@tycinkatwix já jsem to teď bohužel měla. bojovala jsem stejně, protože mám i 39 dní cykly, bohužel to dobře nedopadlo. ráda bych napsala něco jiného.

nikishkaaaa
19. lis 2020

@tycinkatwix za nic, po revizi se doporucuje pockat 3-6 mesicu (vetsina 6) po potratovych tbl. se ma dodrzet sestinedeli a max.1 menstruace. Zavedli mi do pochvy 2 tbl. po 3 hodinach v cekarne dalsi 2 tbl. a sla jsem domu. A tam jsem zacala krvacet a potratila v klidu domova. Bolest asi jen 15 minut, jako pri silne menzes, aspon za me. Hned se mi srovnal cyklus. A ted se snazime znovu

nikishkaaaa
19. lis 2020

@tycinkatwix jj mate pravdu podruhe se na to clovek uz tolik neupina a pocita i s jinym nez dobrym koncem. Moc Vam drzim pesti na dalsi pokus

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@krisvm V pořádku, opravdu se tohle prostě stává. Kamarádka musela takhle opustit dvojčata. Moc nadějí tomu nedávám a když to nedopadne, svět se nezboří. Opláču to určitě, nejsem stroj, ale budeme se snažit dál

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@nikishkaaaa Aha aha, tak tohle jsem nevěděla. Děkuji mockrát za informace! Určitě se na to zeptám, pokud to bude potřeba. I Já Vám držím palce!!... Jste zlatá, děkuji

niki1107
Autor odpověď smazal
Zobraz
tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@niki1107 ano ano, byla jsem na druhé kontrole, protože před 4 týdny jsem měla preventivní prohlídku a dle meškání MS rovnou udělal UZ a samozřejmě jen sliznice, víc nic. Teď o 4 týdny později váček bez ničeho. Já se nestresuji. Vím, jak to prostě může a taky nemusí vyjít

moncicakhj
19. lis 2020

@tycinkatwix Na prázdný gestační váček bych si teda další týden min počkala. Já měla lemrouše až o týden a něco zpoždění. V Motole do mě ryly utz dvě krávy asi hodinu, že jsem odcházela totálně rozrejpaná, krvácela jsem a psychicky zničená, protože jsem měla jít na revizi. Opět. I kdyby tak to bylo prý mimoděložní. No vysr... jsem se tam na ně a jela na chatu, kde jsem nic nedělala a pak si zašla a potvrdilo se těhotenství.

lachtanice86
19. lis 2020

Rozdíl 3tydny je dle mého moc

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@moncicakhj No teda... Dokážu si představit, jak znechucený člověk musí po takovém absolvování být...

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@lachtanice86 Ano, dle mého taky

loylii
19. lis 2020

@tycinkatwix mám za sebou obe varianty. I revizi i tablety. Do tablet bych už nikdy nesla. Bylo to dost desivy. A 7 měsíců po nich totálně rozhazena MS. Měla jsem ale tablety co se polykají. Zastaví to chemické reakce těla, aby se těhotenství už nevyzivovalo.

tycinkatwix
autor
19. lis 2020

@loylii Rozumím. Teda, to zní děsivě už i z popisu

barulina
20. lis 2020

Ja po revizi vyckala 6nedeli, jednu ms. Druha uz nedosla. Cekat pul roku je zastarale. Jakmile je pritomna Ms, telo je ready

loylii
20. lis 2020

@barulina já po revizi taky jen jedna MS a druhá už nepřišla. A do zdarneho konce❣️

ruzova_pastelka
20. lis 2020

@tycinkatwix Obávám se, že tohle je celkem jasné. Bohužel to, že máš cykly o 4 dny delší, než je obvyklý průměr, nemůže způsobit rozdíl ve stáři embrya větší než 3 týdny. Navíc 8+6 není osmý týden, ale poslední den 9 tt, skoro desátý... Ale lidské tělo není stroj a zázraky se občas dějí. To, že chce doktor v takovéhle situaci týden vyčkat mu slouží ke cti, standartní to určitě není, řada lékařů by tě rovnou objednala na revizi. Krev je v téhle situaci zbytečná, tělo si obvykle uvědomí, že se zárodek nevyvíjí, o dost později, než to zjistí ultrazvuk, takže hcg ti zatím klesat nemusí.

Pokud by to skutečně nedopadlo dobře, a musím říct, že nějaký předvánoční zázrak bych ti opravdu moc přála, tak doporučuju informovat se i o jiných variantách ukončení neprosperujícího těhotenství než je pouze revize (různé tipy potratových tabletek, čekání na spontánní potrat...). Revize má sice obrovskou výhodu v tom, že je rychlá, ale také velká rizika do budoucna - mezi velmi časté komplikace patří třeba zhoršené odlučování placenty po porodu nebo srůsty, které pak komplikují další otěhotnění. A čím víc revizí žena za život podstoupí, tím je toto riziko vyšší. Jako základ může posloužit třeba tenhle článek https://www.maminkam.cz/jak-potrat-probiha-a-le....

kadarka
21. lis 2020

@barulina mě osobně řekl MUDr 3 normalni ms a muzete zkouset znovu. Telo si to stejne ridi samo, povedlo se po 6mes..po zamlklem a revizi...

janedv
21. lis 2020

@tycinkatwix
@nikishkaaaa po revizi 6 mesicu? Nechtela jsi napsat tydnu?! Ja mam za sebou 2 revize, pokazde jsem pockala sestinedeli plus jeden cyklus, abych vedela, ze je vse ok a sli jsme do toho. A zadny problem, zdrave tehotenstvi a mam 2 deti. Cekat po revizi 6 m je prezitek

nikishkaaaa
21. lis 2020

@janedv ne, chtela jsem napsat 6 mesicu ;) tak mi to bylo receno 2x v nemocnici, jednou u obvodniho gynekologa. Je pry potreba radne zhojeni delohy, jinak je riziko dalsiho potratu nebo komplikaci v tehotenstvi o hodne vyssi. Nez me zacnete kamenovat, tak podotykam, ze toto mi bylo receno, a jiste je spousta zen, ktere to nedodrzely a maji zdrave deti. Ale bohuzel jsoh i ty, ktere opravdu znovu potratily nebo rodily v 23tt. Ale to je na kazdem, jak se rozhodne. Verim, ze i nazory gynekologu se ruzni 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru