Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Odrostli jsme z protisměrných. Kam dál?

Zodpovězené
21. kvě 2021

Dobrý den,

syn dosud jezdil v protisměrných sedačkách - z té třetí (Klippan Century) brzy odroste (resp. dosáhne maximální váhy) a žádnou větší protisměrnou sedačku neznám.

Co byste doporučil dále?

Syn má v pěti letech 120 cm a asi 22 kg.

Jakými testy se případně máme řídit?

Švédský plus test je tuším jen pro protisměrné sedačky a já nevím, podle kterých testů se řídit - je jich spousta. Sedačku plánujeme kupovat v kamenné prodejně, abychom ji vyzkoušeli, ale i tak budu vděčná za Vaše rady.

Děkuji

Dobrý den,

mohl by mít ještě Klippan Opti,

Autosedačka Klippan Opti 129

Autosedačka Klippan Opti 129 je finskou značkou. Je to rostoucí autosedačka pro děti od 61-125 cm a do maximální váhy 32 kg. Máte možnost dokoupit si letní potah nebo držák na pití. Autosedačka je umístněna proti směru jízdy. Tento způsob cestování je 5x bezpečnější než cestování po směru jízdy. Lze zakoupit v barvách Freestyle, Sport a Sunset.

která je protisměrná až do 32 kg, ale na výšku maximálně 125 cm. Z posměrných sedaček v kategorii 15-36 kg můžete při jeho velikosti už vybírat prakticky z jakýchkoliv typů od renomovaných výrobců. Určitě bych doporučil sedačky s isofixem (sedačka Vám prázdná nebude cestovat po autě). A vybíral bych až na prodejně podle proporcí syna.
Testy posměrných sedaček nejsou příliš časté a spíše se dělají pouze testy homologační. Občas najdete některé v komerčních testech, ale tam je úroveň testování poněkud sporná. Určitě neuděláte chybu, když se budete držet renomovaných výrobců a vyhnete se těm nejlevnějším modelům (mívají lacinější materiály, nejsou tak dobře propracované a většinou jim chybí některé prvky pasivní bezpečnosti).


Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz