Zánět dělohy. Jakými bylinkami podpořit léčbu?

Zodpovězené
29. dub 2022

Dobrý den,

mohu poprosit o radu, jakými bylinkami podpořit léčení zánětu dělohy?

V pondělí mi vyndali nitroděložní tělísko z důvodu zánětu v děloze. Medikace zatím nenasazená, protože jsou zkušenosti takové, že po vyndání se to začne upravovat samo.

Chtěla bych tedy zkusit jinou formu léčení☺️.

Děkuji

Dobrý den,

skutečně existuje několik bylin s výraznými protizánětlivými vlastnostmi, které pomáhají i při vnitřních zánětech, nikoli jen povrchově na kůži a sliznicích. Jednou z nich je kořen šišáku bajkalského, který pochází z Asie a užívá se v dávkách 3 - 8 g. Rovněž harpagofytový kořen (0,5 až 1,5 g), vrbová kůra (2 - 3 g) a měsíčkový květ (1 - 2 g) vykazují dobrý protizánětlivý efekt. Doplnit to můžete i vnitřím užíváním některých speciálních olejů: brutnákového nebo pupalkového.

Ovšem v případě, že potíže budou přetrvávat bude potřeba nasadit antibiotickou léčbu.

S pozdravem a přáním brzkého uzdravení
Jan Martin

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz