Bolest bříška u miminka. Jaké bylinky mohu užívat při kojení?

Zodpovězené
14. čer 2022

Dobrý den,

má 3 týdny stará dcerka je plně kojená, ale bolí ji často bříško. Díky tomu spí velmi málo a často pláče. Popíjím pouze klasický čaj pro kojicí maminky, užívám probiotika, ale ráda bych zkusila i nějaké jiné čaje, bylinky či směsi, které by mohly pomoct při kojení a bolestech bříška dcerky.

Jaké můžu užívat?

Děkuji.
K.

Hezký den,

u takto malého dítěte je toho poměrně málo, co jde vyzkoušet. Uvádíte, že sama užíváte kromě čaje pro kojící i probiotika, ale dovolil bych si doplnit, že existují také probiotika přímo pro kojence.

Nevím, jestli dáváte dítěti Vigantol (nebo jinou formu vitamínu D) - ten může u některých dětí způsobovat bolesti bříška a někdy i vyrážky. Pokud ho dáváte, tak bych ho zkusil na pár dní vynechat.

Tradičně se také kojencům dává fenyklový čaj, užívá se po lžičkách a jeho užívání by se mělo konzultovat s pediatrem. Například mohu doporučit od Lerosu "Dětský čaj - fenykl" v bio kvalitě.

Pokud nic z toho nezabere, je nutné pečlivé vyšetření a hledání příčiny problémů.

Přeji Vám i Vašemu miminku co nejpevnější zdraví.

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz