Zadní rýma. Jsou na to, prosím, nějaké bylinky, které by mohly pomoci na odhlenění?

Zodpovězené
6. dub 2022

Dobrý den,

dcera, 4 roky, trpí často na rýmu. Kašel a tekoucí rýma je rychle pryč a drží se jí to vzadu, je hrozně zahleněná.

Jsou na to, prosím, nějaké bylinky, které by mohly pomoci na odhlenění?

Děkuji

Hezký den,

mohu doporučit bylinky, které hleny ztekucují a pomáhají dostat pryč. Docela se v těchto případě osvědčuje břečťanový list, ten ale musí být technologicky správně zpracován, takže tady musíte použít přípravky z lékárny (např. Hedelix sirup).

Můžete si také sama namíchat čajovou směs: 1 díl diviznových květů, 1 díl fenyklu, 1 díl bezového květu - čaj si připravíte z 1 lžíce této směsi na hrnek vroucí vody, užívat 2x denně, ale ne dlouhodobě - maximálně týden, do této doby by měla směs pomoci.

V období, kdy je Vaší dcerce lépe lze také na podporu imunity užívat cca 1 týden tinkturu (kapky) z kořene třapatkovky, též známé pod názvem Echinacea.

Ať se Vám i dceři daří.

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz