Estrogen, ženský hormon a hladina v těle ženy. Jak zjistím, že ho mám málo?

Zodpovězené
13. čer 2019

Dobrý den,

mám dotaz. Který lékař mi zjistí, jakou mám hladinu estrogenu? Je mi 32 let, s partnerem se snažíme o dítě, začal mi ale vynechávat cyklus a pociťuju teď častější návaly tepla a horka. Poslední 6-7 měsíců mi menstruace dojde co 30 dní, někdy co 45 atd.

Může jít o ženský hormon estrogen, který toto způsobuje? Resp. může to být hladinou estrogenu? Anebo jde o jiný problém?

Děkuji

Dobrý den,

v 32 letech by byl nedostatek estrogenů (předčasný start přechodu) neobvyklý, i když raritně možný. Doporučuju konzultovat gynekologa - nejde jen o cyklus a plodnost, ale i o celkové vyšetření.

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň