Může souviset problém s erekcí s častým sexuálním stykem?

Zodpovězené
28. čer 2019

Dobrý den, pane doktore,

nevím, jestli i s tímto se na Vás můžu obrátit, ale už si nevím rady a nechci, aby se manžel trápil.

Jsou dny, kdy manžel nedosáhne erekce, já to přisuzuji častému sexu, on myslí na sex denně a taky ho chce skoro denně. Máme ho skoro furt a někdy je pauza, když mu důrazně řeknu, že fakt nechci. Ale někdy se mu prostě stane, že nedosáhne erekce a je z toho hotový. Je mu 30 let.

Do toho má pocuchané nervy, protože se bojí, že mě neuspokojí a přitom mě uspokojí, ale nedá se mu to vysvětlit. Nevím, jak mu pomoci. Pořád mě i hlídá, bere mi telefon a myslí si, že ho podvádím, což není pravda. Může mít poruchu erekce skrz to, že myslí na sex denně a má ten sex skoro denně? Nebo máme vyhledat odbornou pomoc? Už jsem z toho zoufalá, jak se mi tu pořád trápí ☹ Nevím fakt, co už dělat. A to se snažíme o další miminko.

Strašně moc Vám děkuji za radu.

Dobrý den,

ve 30 letech to nevypadá na "funkční" poruchu erekce (tedy "orgán" vypadá, že je v pořádku). Spíše mi to - podle toho, jak to popisujete - imponuje jako psychický problém manžela (žárlivost a přesvědčení, že jeho jediná jistota, jak si "ochránit svoji samičku", je každodenní sex).

Nejlepší by podle mě bylo manžela nějak nenápadně psychologicky vyšetřit - ale sám si uvědomuji, jak těžké je něco takového uskutečnit...

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň