Za jak dlouho je vhodné jít za lékařem, když se mi nedaří otěhotnět?

Zodpovězené
21. únor 2019

Dobrý den,

chtěla bych se vás zeptat, za jak dlouho je vhodné jít za lékařem, když se nedaří otěhotnět? Jsem rok od ukončení těhotenství ve 23tt kvůli vážným VV a 11 měsíců se s partnerem snažíme. Mě je 32, muži 40, může mít už i roli věk, nebo prodělaný stres po ztrátě? Co byste doporučil za vyšetření?

Děkuji

Dobrý den,

jako "nenormální" se bere 12 měsíců "snažení".

Být Vámi, asi bych už pomalu začal spolupráci s nějakým centrem - tam Vám určitě vyšetří vše, co je potřeba (nějakou genetiku, spermiogram, atd atd).

Nepsala jste, o jakou VV se jednalo - i to potřebujete pořádně probrat. Pokud by to byla VV neurální trubice, měla byste již při dalším snažení užívat megadávky (5 mg) folátů (ale to až po vyšetření a doporučení lékařem!!!). Prozatím byste měla užívat 0,8mg (=800 mcg) folátů (ieálně s metylfolátem) a dal bych i 4g inositolu - tedy Fertiprona 2 sáčky denně (a už nic jiného).

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň