Pořád se nedaří otěhotnět 😞 Co pomohlo?

marseluska
14. led 2015

Ahojky holky,

ráda bych se zeptala na rady a tipy.
Doma mám krásnou a zdravou holčičku ale druhé děťátko se nám nedaří ☹
Snažíme se už od července 2014 a nic.. já vím, že to není moc dlouho ale první dítko se nám podařilo hned na první pokus a teď jsem už z toho špatná, jestli není něco špatně.
Můžete mi poradit, jestli máte někdo stejnou zkušenost co pomohlo?? Co jste dělali, jedli atd..
První porod byl císařem, myslíte, že to může mít vliv na to, že mám teď problém otěhotnět??

Děkuji moc.

pa

megy
14. led 2015

No já mám taky první dítě císařem a u nás to na početí druhého nemělo žádný vliv. V podstatě se nám zadařilo hned. Jen dr. mě upozorňoval na případné srůsty. Ono třeba u některé ženy po císaři mohou být srůsty, které brání třeba početí. Je třeba taky zjistit, zda probíhá správně ovulace - já po prvním porodu vím přesně na den a hodinu, kdy ji mám a to jsem to nikdy necítila. Co poradit? no ono je jednoduché říct nemysli, když vím, že na to nemyslet nejde 🙂 ale třeba ještě počkat, zkusit pravidelný sex a pokud toto nezabere, nechat si zkontrolovat hladinu hormonů a ev. jít na folikulometrii, zda ovualce nastává.

amazonka.k
14. led 2015

A byla jste na gynekologii ? Tam je vše v pořádku ??

zvalentova
14. led 2015

Chtěla bych na dítě čekat "jen" půl roku. I já jsem na první pokus a můj bratr po 2 letech. Způsob porodu na to fakt nemá vliv

elvira
14. led 2015

@marseluska - je to ještě krátce, takže špatně nemusí být nic...
Ovšem od doby, co jste se pokoušeli o první dítě se mohlo stát cokoliv - pokud máš pravidelnou ms, tak se dá postupně udělat spermiogram, případně s edomluvit s doktorem na ultrazvuku v období ovulace, případně ti udělá hormonální profil...

dasara
14. led 2015

@marseluska jsme na tom podobně...my se snažíme asi od konce srpna a stále nic. Dcerka 19měs. byla neplánovaná. U dr. jsem byla, měla jsem zánět z plavání, ten je již vyléčen a stále nic. Začínám se obávat, zda nemám srůsty po císaři. To může být dost zásadní komplikace - o další nevím

marseluska
autor
14. led 2015

@amazonka.k
Tam jsem ještě nebyla, nevím jestli na to není brzy ale každý měsíc čekání je pro mě teď trochu smutný..
Trochu o návštěvě doktora začínám uvažovat..
Taky si říkám, že jsou maminky, co čekají na mimi i roky, tak aby si nemyslel, že moc hysterčím ☹

marseluska
autor
14. led 2015

Děkuji všem za rady a názory..

jste hodné... pa

amazonka.k
14. led 2015

@marseluska Tak Vám to vřele doporučuji, mně doktorka při kontrole hned objevila překážku, ta se do měsíce odstranila a další měsíc se zadařilo 🙂

marseluska
autor
14. led 2015

@amazonka.k Opravdu???
tak to já už tedy nebudu váhat a zítra se objednám.

Moc děkuji

tatko_smolko
14. led 2015

@marseluska ahoj nerob si s toho tazku hlavu je to este kratke obdobie .. skor by som Ti poradil skuste sa s partnerom oslobodit od myslienok na to ze idete plodit dietatko a radsej si uzivajte to spojenie dvoch ludi ktory sa maju radi a ktory sa ľubia..... ale taktiez by som nezabudol aj na taku mensiu ocistu ci detoxikaciu obidvoch partnerov, netreba vsak zabudat ani na romantiku, uvolenie a relax cize nie len fyzicku ale aj psychicku pohodicku ...a ked to budete najmenej cakat tak to pride samo ... 😉 tak drzim palce a vela stastia. 🙂

blondys24
23. led 2015

Jsem na tom podobně...od června chceme mimi, ale stále, ani po třech vyvolávačkách nemám MS, tak už nevím co s tím a do dalších hormonů se mi moc nechce..

melis7
24. led 2015

@blondys24 Ja uz jsem to do nejake diskuze psala.Ja tedy sama problem nemam,ale moje dobra kamsrsdka jo.Snazila se nekolik let.Menstruace jak kdy,cykly mela dlouhe.Uz ji stvalo to vecne ladovani se hormonama,tak potom zacala chodit na Cinskou medicinu,je to tedy trochu drazsi zalezitos a musis najit nekoho,kdo to fakt umi.No, a jeste k tomu zacala cvicit Hormonalni jogu.Taky super vec,na problemy s zenskymi hormony.Menstruace naskocila a ted asi po pul roce je ve asi 10t tehotna.
Tu hormonalni jogu bych byt tebou vyzkousela.Zkus se kouknout na www.hormonalni-joga.cz
Pani instruktorka je super.

alcar
24. led 2015

Doporucuji se objednat v obdobi ovulace, aby se vedelo, zda vubec ovulujes. To je zaklad, ktery by se mel udelat a ktery jde zjistit okamzite ultrazvukem. Na to ostatni uz je potreba specialni vysetreni - odbery, spermiogram. 😉

shynne
24. led 2015

@marseluska ahoj,my se taky snažili od července a teprve teď se nám zadařilo. Jsem také po císaři a malý byl na první pokus,takže jsme si museli pár měsíců počkat. Jediné co jsem dělala je,že jsem si kupovala ovulační testy a poslední měsíc jsem zkoušela dr.max.
Pro mě to bylo dost podstatné si myslím,protože ovulaci na sobě nepoznám a měla jsem jí každý měsíc jinak 😉kjinak jsem jedla listovku a to bylo vše. Tento měsíc jsme se snažili nejméně 1den před ovu a den po pozitivním ovu testu. A teď už mám na těhu testu dálnice 😉 Držím palce,ať se miminko brzy zadaří 🙂 😵

blondys24
24. led 2015

já myslim, že neovoluju

veronicka89
24. led 2015

@marseluska

jsem teprve hosne na zacatku.

Ale jsem toho nazoru, ze se mimco vetsinou povede az tehdy, kdyz je zenska maximalne spokojena i bez miminka 🙂 kdyz je klid a harmonie doma. Telo to citi.
Dalsi vec je podle me nesexovat casto 😀
Ja porad resila kdy je ovulace atd ...
A pak se to podarilo v mesici , kdy si ani nejsem vedoma ze byl sex :D ( byl to snad jediny mesic za cely nas 9-lety vztah kdyz skoro vubec nebyl sex 😀 )

marseluska
autor
2. únor 2015

díky holky, já už jsem přistoupila k tomu, že to neřeším.
Jedno krásné a hlavně zdravé dítko doma mám, a když se povede druhé bude strašně šťastná ale nebudu to už lámat přes koleno..
Ono to nějak dopadne.
Moc děkuji za všechny rady, i díky nim jsem to začala tak neřešit a spíš se dát "do klidu" 😉
Jste fajn. pa

bajacek
2. únor 2015

Ahoj ja se snažím od prosince 2013 takže dlouhých 14 měsícůů 🙂 mám týden před MS taže snad to za týden vyjde 🙂 nic si z toho nedělej a veř tomu že je ještě čas plašit 🙂

stepankakv
2. únor 2015

Ahoj me po roce a půl pomohlo Brát gynex, kyselinu listovou a používala jsem ovu testy. V době ovu jsem mela sex každých 36 hodin a manžel bral selen a zinek a taky ty kapky gynex. A podařilo se 🙂 přeji hodně štěstí :*

kajinka2
2. únor 2015

Devcata mi se snazime o mimi uz 4 roky..a uz nevym kde je chyba take bastim kyselinu listouvou a hormony mi lekar napsat nechce ze to prijde samo :(( ale myslim ze cekame dost dlouho a nic..uz mam i svuj vek 32 a mesicky mam pravidelne

sari_nka
2. únor 2015

Prosím vysvetlete mi někdo k čemu je gynex, utrogestan a clostilbegyt. Zatím se nam nedaří tak abych věděla co připadne po MUDr chtit 😉 děkuji

aklin
2. únor 2015

@sari_nka clostik je na ovulaci, pokud žena nemá ovulaci tak se tímto ovulace vyvolává a zároveň se upravuje i cyklus. Utrogestan je taky upravuje cyklus a potom slouží na udržení miminka v bříšku. Některé ženy hlavně na začátku často krvácejí a mají celkově rizikové těhotenství a doktor toto naordinuje. Doktor mi taky na začátku těhotenství naordinoval utrogestan Obojí léky jsem měla. Bohužel ani jedny mi nepomohly otěhotnět. Gynex co vím od holek a hodně se o tom i píše v diskuzích, tak to holky používají na otěhotnění. Být tebou tak si to vyhledej na internetu.

alcar
2. únor 2015

@kajinka2 to uz je hodne divne, to uz by chtelo kompletni vysetreni. U tebe urcite utz priblizne v "dobe ovulace" a hormonalni profil, prip. vys. stitne zlazy a u muze spermiogram. Od toho se odpichnete. Pokud je vas dr. laxni, tak vymenitnebo se klidne muzete objednat do nejakeho CARu bez doporuceni. 😉

alcar
2. únor 2015

@kajinka2 pravidelne mesicky jeste nic neznamenaji. Muzes mit kratkou lutealni fazi, hormonalne muzes byt v poradku, ale ani tak nemusi folikuly dorustat do spravne velikosti, nemusis mit zadny dominantni folikul apod. Dokonce ani ovu testy nejsou vubec spolehlive. Ja jsem zarny priklad. Kazdy mesic dve tluste carky, ovulacni priznaky, hormonalni profil ukazkovy a stejne jsem ovulaci nemela (zadny dominantni folikul).

marsrutka
2. únor 2015

někdy je to záhada, můj kamarád, oba zdraví se s přítelkyní rozešli po sedmi letech, chtěli moc děti, nevyšlo jim to, každý si našel jiného partnera a do roka oba čekají přírustek

zmrzka89
2. únor 2015

@alcar co to je přibližně v době ovulace - raději chvíli před, nebo chvíli po 🙂 My se budeme za chvíli snažit rok, mezitím tedy byly 2 nevydařené pokusy... Tenhle měsíc jsem si začala měřit BT a dělat ovu testy a na příští měsíc mám naplánováno jít k doktorce...

alcar
2. únor 2015

@zmrzka89 zkus si zadat udaje podle posledni menstruace napr. do teto kalkulacky. http://www.plodne-dny-vypocet.cz Ovulace byva vetsinou uprostred cyklu, ale v podstate par dni po menstruaci uz dr. pozna, jestli tam neco roste nebo ne. Muzes se s nim domluvit jeste na utz treba o par dni pozdeji (on by mel vedet).
Ja treba byla zhruba dva dny pred moji "vypocitanou" ovulaci a on uz hned poznal, ze folikuly sice jsou, ale ze z toho nic nebude, ze jsou vsechny male a ze to vypada na syndrom PCO. Hormonalne moje telo fungovalo, muj LH vzrostl, takze ovu testy ukazovaly ovu, ale funkcne vajecniky nic nevyprodukovaly. Takze jsem byla nakonec na drillingu, coz je nariznuti vajecniku, aby k te ovulaci dochazelo.