Chicco Nosítko dětské Myamaki Complete. Jaký máte názor?

Zodpovězené
15. bře 2020

Dobrý den,

jaký máte názor na Chicco Nosítko dětské Myamaki Complete?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto nosítko by Vám mohlo posloužit k občasnému a velmi krátkodobému poponášení miminka.
Bohužel jeho konstrukce nenapomáhá ergonomické poloze nožiček miminka v nosítku.
Pro pohodlný a přirozený posed miminka, a také pro nezatěžování páteře miminka je důležité, aby v nosítku byly nožky malého dítěte v poloze M. Tedy tak, aby hrana zadečku byla níž, než jsou kolínka miminka. Látka v sedu nosítka by měla tedy nožky v podkolení dobře podpírat. Je to velmi dobře patrné na první přiložené fotografii. Povšimněte si, že nožky dítěte nejsou ničím podepřeny ve fyziologické poloze. Nožky potom visí vlastní váhou dolů a je to pro děti velmi nepříjemné.

Ideální je zvolit některé z dostupných ergonomických nosítek na trhu: Moisha, Manduka, Tula, Fidela, Monilu a mnoho dalších, které Vám zajistí skutečně fyziologickou polohu dítěte v nosítku. Případně můžete zvolit i rostoucí variantu, ve které můžete použít nosítko např. od 2 měsíců do cca 2,5 let.

Na druhé fotce vidíte, jak takové rostoucí nosítko může vypadat. Malé miminko má 4 měsíce, vetší dítě pak 2 roky a 7 měsíců.

Hezký večer.
Isabela www.moisha.cz