Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nosítko na léto pro drobné miminko. Je nosítko Kibi vyhovující?

Zodpovězené
12. bře 2019

Dobrý den,

chtěla bych poradit ohledně výběru nosítka pro miminko. Dceři jsou 4 měsíce, ale od narození je drobná, nyní 5,4kg. Nyní nosíme v šátku, ale na teplé dny se v něm upečeme obě a také to motání je například u auta ve městě nepraktické. Mám 163cm a 57kg, ale kvůli manželovi máme šátek 5m a než ho uvážu, polovinu šátku vyválím po zemi. Chtěla bych pořídit nosítko, ideálně rostoucí. Nenosíme nijak často, tak dvakrát do měsíce, když se potřebujeme přesunout a nejde vzít kočár. Z toho důvodu bych chtěla investovat cca 2tis. Koukala jsem po nosítku zn. Kibi. Co si o něm myslíte? Případně můžete poradit něco, co by nám vyhovovalo?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nošení v šátku pro malé děti je rozhodně nejkomfortnější a jak píšete, váš komfort se snižuje tím, že máte zbytečně dlouhý šátek a moc se s ním pak tedy nadřete. Co se týká léta a tepla, mě byl vždy šátek příjemnější, vzdušnější, rychleji vysychal, termoregulační vlákna jako bambus, hedvábí nebo len, zvýšili nosící pohodu a nikde mě nedřely popruhy či bederák.
Kibi je pro vás dobrá volba, také i proto, že váš cenový strop je poměrně nízký. Kvalitní nosítka, používají kvalitní atestované materiály, případně šátkovinu, atestované spony i popruhy, tudíž ta cena se na tomto projevuje.

Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.
např. https://www.moisha.cz/nositka/
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Donkey, Andala, Martys atd
či např. zde https://www.isatky.cz/zbozi/lennylamb-toddler-b...

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil.
Silvie