Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Šátek nebo nosítko pro malé novorozence (1 900 g). Co doporučujete?

Zodpovězené
14. dub 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda doporučujete šátek nebo nosítko pro malé novorozence (1900g).

Existuje takový? Je to vhodné?

Miminko spí nejraději na mně.

Děkuji

Dobrý večer,

pro takto drobounké miminko bych ze startu nosítko určitě nevolila. Byť existují nosítka i pro "novorozence", tak Vaše miminko se svou váhou neblíží limitům pro nejnižší hmotnost dítěte u těchto nosítek (cca 3,5 - 4,0 kg).

Doporučila bych elastický šátek, který je u nedonošených dětí, nebo dětí s růstovou restrikcí, skvělým pomocníkem. Nemá pevné lemy, tudíž nemá tendenci tenkou kůži a malý objem svalové hmoty miminka nikde tlačit. Je poddajný a miminko velmi něžně obejme, podepře hlavičku, zádíčka i nožky v poloze M. Také manipulace s tímto šátkem pro Vás bude mnohem jednodušší.
Hezký výběr elastických šátků mají např. zde:
https://www.isatky.cz/elasticky-satek/

Jakmile Vaše děťátko zesílí a nabere na váze alespoň na cca 5 kg, začala bych se poohlížet buď po pevném šátku nebo třeba nosítku.
Nosítko pro "běžné novorozence" jsou např. Storchenwiege nebo Caboo, mají přehledně zde https://www.isatky.cz/hybridni-nositko/
U většího dítěte by však pak stejně bylo nutné pořídit větší nosítko. Pokud byste pak tedy raději volila univerzálního pomocníka, doporučuji např. rostoucí nosítka.
některé jsou od 2 měsíců (cca 58 cm) https://www.moisha.cz/nositka/
Jiné pak od 3 - 4 měsíců https://www.isatky.cz/nositko-od-3-mesicu/

Pěkný večer a ať Vám drobeček pěkně roste 🙂.

Isabela
www.moisha.cz