Jaké nosítko doporučujete?

duhovakony
9. srp 2018

Holky jake nositko pro novorozence? Satek nechci...pres den ji musim mit furt na rukou a to jak uznate nejde... budu rada za typy popr.ifota jak v tom mimi vypadaj...

bucvelebuc
9. srp 2018

Caboo nebo Storchenwiege.

zelenaesmolda
9. srp 2018

na fb je skupinka nosime deti,mrkni se tam,poradi ti.ale obecne je nejlepsi nositko si vyzkouset,kazdemu sedi neco jineho

duhovakony
autor
9. srp 2018

@bucvelebuc diky😉

duhovakony
autor
9. srp 2018

@zelenaesmolda diky...fb nemam no😣😀

slunea
9. srp 2018

Nevím, jestli se od té doby něco nezměnilo, ale když jsem to před 2 lety řešila, tak pro novorozence byly opravdu nejvhodnější Caboo a Storchenwiege.

hanka8013
9. srp 2018

Ahoj, mam skoro 2 mesicni holcicku a taky se chce porad nosit. Poridila jsem nositko od Lodgeru, je potreba vychytat jak ji tam dat, ale je tam moc spokojena, krasne se ji na me spi 🙂 az trochu povyroste, planuju prendat ji do Manducy, uvidime, jestli to bude mit uspech 🙂

zelenaesmolda
9. srp 2018

@slunea caboo je vhodne tak to 6kg maximalne takze dlouho nevydrzi,pokud se bavime o tom predvazanem satkovem

hanka8013
9. srp 2018

Je to Lodger Shelter

bucvelebuc
9. srp 2018

@zelenaesmolda To je sice pravda, ale nic to nemění na faktu, že na úplného novorozence stejně není moc na výběr - Caboo, Storch, případně různé varianty mei tai (DidyTai kupříkladu, ale s tím zkušenost nemám). Je to stejné jako elastické šátky, prostě to má jen omezený váhový limit, ale když @duhovakony nechce šátek, tak moc dalších možností není.

petakaci
9. srp 2018

@duhovakony taky doporučuji z vlastní zkušenosti Storchenweige. Nositka typu baby vaky, to je ten Lodger Shelter jsou nevhodné, miminko se tam nenapolohuje do ergonomické polohy 🙂 užij si krásné chvíle nošení 🙂

ivuska1986
9. srp 2018

@duhovakony ahojky, mrkni na facebookovou skupinu Nosime děti - hodne se tam o nositkach dozvis, mamky vkladaji fota, se vsim poradi. Nez nejake koupis, asi bych si ho nejprve pujcila ci zkusila - existuji i srazy nosicich maminek, kde se da ozkouset, pripadne se ve skupine domluvit, mamky jsou tam ochotný👍

miba10
9. srp 2018

@duhovakony my máme Manducu a paráda. Měla jsem šátek i satkove nositko a nebyla jsem s tím tolik spokojená jako s Manducou.
Na fotce jsem vyřízená a vypadám hrozně, ale malá v ní je na vrcholu blaha

zelenaesmolda
9. srp 2018

@miba10 manduca neni vhodna pro novorozence,ani s tou vlozkou

miba10
9. srp 2018

@zelenaesmolda proč teda pak to tu novorozenekou vložku má? Já nosím malou od 2 týdnů právě s novorozenekou vložkou v Manduce a od nikoho co znám a nosí jsem tohle nikdy neslyšela. Ale pokud máš tento názor tak beru svůj příspěvek zpět

zelenaesmolda
9. srp 2018

@miba10 ze ma vlozku neznamena,ze je vhodne,spousta nositek se tvari jako ergo a pritom jsou to "visitka" 🙂
nemam to z vlastni hlavy,dozvedela jsem se to v nosici skupince,tam se v tom vyznaji holky.
a bacha na manducy,hodne se padelaji

leilinka1234
9. srp 2018

@miba10 Manduca opravdu není vhodná pro děti mladší 3-4 měsíců... Píšou že je od 3.5 kg snad až do puberty, ale reálně vydrží (pokud chcete, aby dítě mělo látku od kolínka ke kolínku a správně dlouhou látku na zádech, tzn nosit ergonomicky...) tak do 12-18 měsíců. Manduca je dle mého jedno z nejhorších nosítek, které se dá pod pojmem ergo koupit. Ale každému sedí něco jiného, chápu 🙂 já jí měla 3 měsíce a šla pryč 🙂

miba10
9. srp 2018

Já ji mám do dneška a spokojenost. Není nosící skupina jako nosící skupina. Jako novorozenec by mělo mít miminko nožičky do W ne od kolínka ke kolinku. Teď už to nějakou dobu od kolínka ke kolinku má. Až uvidím, že to mít nebude tak ji do toho dávat nebudu. Tak pitomá zase nejsem. Každému vyhovuje něco jiného a každý na to má svůj názor. Navíc nosící skupiny nemají patent na to co je a není dobré. Vše je o názorech. Klidně mě za Manducu kamenujte 😂 já na ní nedám dopustit. Nemáme problém ani se zády, ani s kyclemi. Já respektuji vás názor. Nelíbí se vám, fajn, nechcete ji, fajn. Ale neodsuzujte něco co jste nevyzkouseli jen proto že vám to někdo řekne. Já si vyzkoušela tři druhy nositek. Manducu jsem si pořídila jako poslední. Kdybych neměla ji, tak zůstanu u šátku. Tím se s vámi loučím a dobře pořiďte 😊😉

fandysek_1
9. srp 2018

Ze začátku jsem nosila v caboo. Lze velmi snadno nandat. Od 4 měsíce nosím v Tule a taky spokojenost. Caboo jsem koupila z druhé ruky a bez zkoušení. Tulu jsem si vyzkoušela, přeci jen ke to investice.

yerry
9. srp 2018

@duhovakony určitě koukni na tu skupinku na FB, tam jsem se taky dozvěděla hodně . Ideální by byl určitě šátek, nosila jsem v něm a byla to pohoda, uvazy zvládne opravdu každý.
Od narození je asi nejlepší nositko Storchenweige pak ve 4- 6 měsících (záleží na velikosti dítěte) můžeš přejít na jine....
Manduca je hodne znama ale pozor, na padělky, je častým terčem padelatelu A vydrží tak cca o roku,pak už je malá
Z rostoucích třebas kibi, kokon....(Mám kibi a nemůžu si stěžovat.
Ve skupince se dozvíš spoustu tipů, hlavně to jak má vypadat ergo nositko a jak poznat špatná nositka, jak správně napolohovat a podsadit miminko a jak nastavit nositko, holky jsou tam většinou super a rady poradi.... co jsem si procitala diskuze kdysi tady, tak bohužel spousta maminek stále neví a doporučuji špatná nositka.... 😭

@hanka8013 lodger je tuším babyvak, není ergonomické nositko, nedoporučovala bych už jen kvůli poloze kyčli....

kejt29
9. srp 2018

Ja nosila az kdyz trochu udrzeli hlavu, takze fakt az po tom 4mesici. Manducu jsem mela, ale nic moc, ted mam Kibi a supr. Jen maly se nechce nosit 😂

ababunk
9. srp 2018

Hezký večer, za sebe mohu říct, že jsem využila manducu. Nejdříve jsem nosila v šátkum ale neustálé vyvazování mě nebavilo, nebylo na to tolika času. Manducu jsem využívala od 4 měsíce do cca 2 let věku . to už víceméně na hory a krátký odpočinek, Dcera v ní byla spokojená, naprosto. Ve své době jsme potkávaly spoustu maminek, co nosily v manduce. Prošla DTestem s velmi dobrým výsledkem, i náš ortoped byl manduce nakloněn.
Samozřejmě každé maminkce vyhovuje něco jiného. Za nás vyhrála Manduca.

ababunk
9. srp 2018

@miba10 souhlasím s Vámi, na manducu nedám dopustit:o)

petakaci
10. srp 2018

@miba10 nožičky do W musí mít v každém věku, od kolínka ke kolinku se myslí, že tam má mít látku nositka, což má mít také v jakémkoli věku. Už i výrobce uznal, že novorozenecka vložka není ok a prodává pro tento případ pomůcku tzv Size IT, kterou se sed nositka stáhne tak, aby právě mělo miminko látku od kolínka ke kolinku. Ale jde to udělat třeba i obyčejnou stužkou, tkanickou, apod. Takže když se manduca upraví, může se nosit miminko i trochu dřív než v 4m.

bambullkaa
10. srp 2018

Měla jsem Kibi a super 🙂

hanih
10. srp 2018

@miba10 Samozřejmě, že nohy musí být do W, ale látka mezi nimi má být od kolínka ke kolínku. Když je jí tam moc, tak to taky není dobré a myslím, že i pro prcka nepohodlné. Já Manducu mám a hojně využívám už u druhého dítěte. Jsem s ní velmi spokojená. Ale používám ji až od třech měsíců. První dceru jsem tam zkoušela dát už dřív s novorozeneckou vložkou, ale sama jsem viděla, že to není ok, dcera tam taky nijak spokojená nebyla, tak jsem s ní radši počkala.
@duhovakony Nejlepší je opravdu vyzkoušet si, co vám sedí. Jsou i obchody, kde mají nosítka k zapůjčení, takže si můžete vyzkoušet, co vám bude nejvíc vyhovovat.

miba10
10. srp 2018

Jak už jsem říkala, co člověk to názor a co mimčo to originál. Každý nosí podle svého.

hanih
10. srp 2018

@miba10 Tak to určitě. Já jen předávám svou zkušenost pro ostatní maminky, kterým to třeba pomůže 🙂

myjusiatko
10. srp 2018

Taky mam s manducou zkusenost, ze sla s novos vlozkou cca do mesice veku male a pak az od 3m. V tom mezidobi v tom proste nebyla dobre a radsi jsem nosila v satku.

miba10
10. srp 2018

@hanih ale to já taky. Každá máme nějakou zkušenost a preferuje něco jiného. To že si někdo něco vycte na internetu, neznamená, že je to hned zavrzenihodne. Já si nosítka, šátky i satkova nosítka vyzkoušela. Prostě mi Manduca vyhovuje nejvíce. Malá je v ní spokojená, takže u mě není co řešit. Nejsem ani tabulkova ani bio matka. Prostě co vyhovuje malé a nedělá ji to zdravotní problémy, tak neřeším ať si říká kdo chce co chce. Za našich babiček a maminek byla nějaká ergonomie v plenkách. A vyrostli jsme, jsme zdravé a živé. Dnes je to hrozný tlak na všechno. Ať jsou to nosítka, židličky, chodítka, sedačky atd a to nemluvě o kojení. Je to mediální masáž a tlak na současné maminky. Já aspoň můžu říct, že jsem se rozhodla na základě vlastního rozhodnutí (většinou vše konzultuji s doktory, ať pediatrem tak ortopedem), ne že mi to poradila nějaká skupinka.
Jestliže jsem špatná máma, protože preferuji něco co jiným přijde naprosto špatné, nevhodné a bůh ví co ještě, tak fajn. Ale já své přesvědčení nezměním, protože mám spokojené a zdravé dítě. Postupem času se vše vyvíjí k lepšímu. Neříkám, že s dalším dítětem mi nebude třeba vyhovovat něco jiného. Ale teď je to tak jak to je. Jen mě mrzí, že nefunguje respekt k názoru. Vše se musí obhajovat. Proč? Vždyť je to rozhodnutí a vůle každého člověka. Neříkám, že bychom měli zavrhovat rady, ale dělat z nich dogma?
Končím tuhle konverzaci. Je to o ničem.
Krásný zbytek léta a hodně zdraví prckum

zelenaesmolda
10. srp 2018

Trosku odbocim od tematu,resi se ergo poloha a kycle.Posila se dneska standardne na kontrolu kycli nebo jenom kdyz je nejaky problem?