Alkohol v prvých dňoch od počatí. Ako veľmi je škodlivý?

Zodpovězené
6. bře 2024

Dobrý deň, pán doktor.

Chcem sa spýtať na riziko požitia alkoholu niekoľkokrát behom prvých cca 10/11 dní po počatí? Samozrejme, o tehotenstve som netušila, nebolo plánované. Vždy len v menších množstvách, ale viackrát, nakoľko boli práve Vianoce, oslavy, Silvester. Normálne alkohol nepožívam, ani predtým a pravdaže vôbec po zistení tehotenstva. Screening bol úplne v poriadku.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

alkohol, jako takový v menších, nechtěných dávkách, je v pořádku, nebojte se. A teď, když už víte o svém požehnaném stavu, se samozřejmě vrhněte na zdravý životní styl, s pestrou stravou, pohybem a no stressem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň