Predčasný pôrod v 25tt neúspešný. Kedy otehotnieť?

lapoupe
22. říj 2013

Ahoj tehulky, cakali sme synceka ktory sa spontanne vypytal na svet v 25tt, zial neprezil. Vsetko prebehlo ako normalny porod. Na druhy den po porode som sla domov, nakolko som velmi nekrvacala aj sono ukazalo vsetko ok. Doktori povedali ze porod sposobila infekcia - pravdepodobne. I ked mne zdanlivo nic nebolo. Brala som lieky na zastavenie mlieka a atb. Uz je to mesiac ako som porodila. Krvacala som cca 2tyzdne ale nie velmi slno. Teraz som mala asi 7 dni klud, dnes znova mensie spinenie...uz doma mame 6r dceru ktora bola riadne donosena, porodena akutnym cisarskym - nedala sa vytlacit. 6nedelie prebehlo normalne.

Moje otazky teda su:
Prebieha u mna normalne 6nedelie alebo uz mam svoje dni?
Kedy by som mohla znova otehotniet? ..nakolko "fungujeme normalne cca 2 tyzdne"

maudn
22. říj 2013

Kdybys chtěla na facebooku je skupina o nedonosraných děti, taky tam některé maminky o miminka přišly, můžu ti napsat přesný název, jinak teď tam byla jedna maminka co přišla o mim v 19t a můžou se snažit hned

lapoupe
autor
22. říj 2013

Budem rada ked mi to posles, rada se tam podivam. 😉

mitote
22. říj 2013

@lapoupe no urcite je u tebe normalni sestinedeli jako u kazdeho jineho, i kdyz jsi rodila predcasne... a kdy otehotnet, no udava se nejdriv za rok, aby se porodni cesty i deloha zhojila... ale nejlepe udelas, kdyz to proberes se svym gynekologem 😉

lapoupe
autor
22. říj 2013

@mitote tak preco potom nekrvacam ako pri 6nedeli??

maudn
22. říj 2013

@lapoupe poslala jsem do zpráv

mitote
22. říj 2013

@lapoupe nevim, ja jsem naopak krvacela daleko dele... myslim, ze jak o sestinedeli tak o dalsim otehotneni je vazne nejlepsi se poradit s gynekologem. Ale vim, ze je tu par holek co taky krvaceli kratce, nebo naopak dele.

lapoupe
autor
22. říj 2013

@maudn vdaka 🙂

lapoupe
autor
22. říj 2013

@mitote dakujem za nazor 🙂

datela
23. říj 2013

Je mi to moc líto ☹ Moji kamarádce doporučili 3 měsíce.Rodila 21.tt,ale spousta maminek otěhotní po sestinedeli a v pohodě.Preji hodně štěstí!

lapoupe
autor
23. říj 2013

@datela tak moj manzel bol z toho dost rozhodeny, relaxuje zvacsa pri pozerani na rybicky, ale niekolkokrat ho to v kutiku duse prepadne, nakolko Wyatta videl posledny, ked sa narodil posledny krat zatal pasticku...urcite na to mysli a myslim ze druhe miminko by nam asi pomohlo aj ked budeme mat az do konca obavy aby sa to nestalo znova... ☹

datela
23. říj 2013

@lapoupe To je strašně smutné...Ach jo,proč se to děje?Věřím,že to strašně bolí a druhé miminko potřebujete.Já si myslím,že příroda ví nejlépe,zda je nejlepší doba.Tak tomu klidně nechejte volný průběh a uvidíte.Každý může radit něco jiného,ale myslím si,že tělo ví samo moc dobře,kdy ten správný čas je

claire90
23. říj 2013

Ahoj, je mi moc líto se vám stalo. K tvým otázkám - myslím, že probíhá klasické šestinedělí, co si píšu s holkama, tak každá měla šestinedělí jiné, někdo krvácel celou dobu, někdo chvíli a pak už nic, někomu se to vracelo, někdo slabě, někdo silněji.. každopádně pokud se ti cokoliv nezdá, tak jak už bylo psáno, je lepší obrátit se na svého gynekologa 😉 K otěhotnění - u nás se třeba po šestinedělí chodí na kontrolu, tam by ti doktor určitě řekl, jestli už můžeš, nebo máš nějaký ten měsíc raději počkat, ale dle mého, když se chlapeček narodil přirozenou cestou a pokud je vše v pořádku, můžete se snažit už po šestinedělí. Rok s déle se, pokud vím, udává po císaři, kvůli jizvě. 😉

veri2424
23. říj 2013

Ahoj, ja tedy rodila ve 34, nebo pátém týdnu, ale malý to po čtrnácti dnech vzdal. Pan doktor mi tehdy řekl, že kdybych nebyla po císaři, muzu hned po šestinedělí znovu otěhotnět. Otěhotněla jsem za půl roku a vše bylo v pořádku. Ja také začala s malinkým rodit ve 24 týdnu, udržovali mi to.
Je mi vždy moc lito, ze něco podobného stane. Bud silna a drž se. Určitě se brzy zadaří. Držím moc palce. 🙂

petardice
25. říj 2013

Ahoj, je mi to líto :( Já jsem rodila v 19tt z důvodu těžké infekce plodového vejce. V nemocnici jsem zůstala několik dní a šla na dvě revize kvůli zbytkům plodového obalu. Tenkrát mi řekli, že obecně doporučují čekat po porodu ve druhém trimestru 3 měsíce, já měla počkat půl roku. Nečekala jsem, i má gynekoložka řekla, že půl roku je zbytečné, protože se organismus dal během šestinedělí celkem rychle dopořádku, nicméně tělo si to stejně udělalo po svém, takže až jsem poprvé otěhotněla naprosto nečekaně, podruhé hned první měsíc snažení, třetí těhotenství na sebe nechalo čekat přes půl roku. Držím palce a přeju hodně sil!