Mohu v těhotenství pít Rajec mateřídouška?

Zodpovězené
6. črc 2019

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, dva dny teď piji Rajec mateřídouška a jsem zhruba v desátém týdnu a nějaký drobný, ale jde mi o to, jestli nemůžu ublížit miminku.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Kristýna

Dobrý den,

myslím, že se nemusíte ničeho obávat, ale ani bych Vám pití této vody nějak zvlášť nedoporučoval: je přislazovaná (glukózo-fruktózový sirup), což Vám může pomáhat k nadváze (ta je v těhotenství zdravotně velmi nevítaná). Mnohem zdravější bude pro Vás a Vaše miminko minerálka (např. magnesia - hořčík, korunní, vincentka - jód, apod) a také mléko (spousta vápníku).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň