Ospamox v těhotenství. Nemůže ublížit? Není to příliš vysoké dávkování?

Zodpovězené
1. led 2022

Dobrý den,

vážený pane doktore. Prosím o konzultaci - jsem v 31. tt. Od neděle 26.12. jsem nemocná - každou noc ukrutná bolest v krku, přes den hlavně rýma, únava, teploty nikoliv. Dnes jsem navštívila praktického lékaře - krk prý vysloveně na angínu nevypadá, ale dle CRP 36 a vzhledem ke spíš horšícím se příznakům po dobu těch uplynulých 4 dnů nasadil ATB Ospamox 750 mg po 8 hodinách, 7 dnů. Jsem z toho nešťastná, protože se bojím o miminko.

Nemůžou mu antibiotika ublížit?

Není to příliš vysoké dávkování?

Moc Vám děkuji za odpověď!

Dobrý den,

penicilin je zcela bezpečný, nebojte se. Neumím posoudit Váš krk, ale angina by ohrožovala Vás oba mnohem více, než PNC.

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň