Stravování v těhotenství. Jak na trávicí obtíže, nevolnosti, průjmy a hubnutí v těhotenství?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý den,

momentálně jsem 21+3tt a vlastně celé těhotenství mám obtíže se stravováním. Začalo to klasickými nevolnostmi, kdy nejíte nic. Postupně se stav zlepšil, jenže jsem vyřadila spoustu potravin. Jíst bych mohla třeba jen jednou nebo dvakrát denně a nevadí mi to. Maso jsem vyřadila zcela, nechutná mi. Živím se ovocem, zeleninou, mlékem a mléčnými výrobky, přidám pečivo, polévky. Občas pizza či jiné normální jídlo. Obtíž je v tom, že mé trávení to asi nedává. Nemám vyloženě průjem, ale cokoli sním, ze mě do dvou tří hodin vyjde. Formou měkké stolice, někdy s vodou, dnes třeba vyloženě průjmovitá. A chodím 3-4x denně stoprocentně. 😂 Váhově si nestěžuji, obecně mám nadváhu. Teď jsem se dostala na původní váhu ze začátku těhotenství - úbytek byl cca 3-4kg, čili žádný drastický. Považuje se toto v těhotenství za běžné? Jakým směrem upravit jídelníček? Nedokážu se přinutit víc jíst nebo nějak řádně, když na to jídlo nemám chuť. Pitný režim dodržuji.

Děkuji.

Dobrý den,

myslím, že to "běžné" není - zkusil bych návštěv lékaře (gastro).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň