Je možné žádat menší placení alimentů, když si vezmeme dítě do střídavé péče?

Zodpovězené
4. bře 2019

Dobrý den.

Manžel platí na syna 3000 + obědy cca 3000 za čtvrt roku a chtěli bychom ho do střídavé péče. Je mu 7 let. Je možné žádat menší alimenty? Popřípadě to, aby matka taky něco platila?

Děkujeme

Dobrý den,

můžete si podat žádost o snížení alimentů. Zde Vám dávám odkaz na kalkulačku výživného - www.vaseyvyzivne.cz/kalkulacka. Tento údaj je pouze orientační, vše záleží na rozhodnutí soudu, který bere v potaz příjmy a výdaje jak matky, tak i otce.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441