Rodič nenahlásil změnu účtu a alimenty se vrátily zpět na účet. Jak se můžeme bránit?

Zodpovězené
4. dub 2019

Dobrý den,

matka manželovi nenahlásila zrušení účtu, na který jsou měsíčně alimenty posílány, alimenty mají být připsané na účtu k 1. dni v měsíci. Platba se mi strhla a následně připsala za 3 dny zpět na účet, čehož matka využila a začala nám vyhrožovat, takže jsem znovu alimenty odeslala, ale až 3.den v měsíci. Matka nám teď vyhrožuje. Co v téhle situaci dělat, když je to její chyba, že nemá v čas peníze?

Děkuji

Dobrý den,

pokud matka dítěte nemá dokument, že by hlásila číslo účtu a otec má doklad o tom, že výživné zaslal, lze se v případě sporu bránit. Pokud bylo zpoždění pouze v dnech, nemá matka žádné pravomoci dluh vymáhat. Na policii může podat trestní oznámení až v případě 4 měsíců s 0,- úhradou. Řešení exekuční cestou se doporučuje až po 2 měsících nehrazení. V menších časových intervalech se stává, že soud exekuci nepověří z šikanózního důvodu.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441