Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak si zachovat klid?

Zodpovězené
27. dub 2021

Dobrý den,

mám doma syna, ale od malička vše musíme řešit domluvou a vysvětlením. Má mnoho alergií a histaminovou intoleranci. Přesto, že dietu dodržujeme, se nám stává, že jeho tělo se předávkuje histaminem a vždy mu to sedne na psychiku. Takže, buď většinu dní propláče, nebo se bije do hlavy, někdy bije i mě. Je to prostě velmi náročné se udržet v klidu.

Teď jsem těhotná a jaksi mám svoje nálady a zvláštní pocity. A tyhle situace nejsem schopná řešit v klidu tak, jako jsem vždy řešila. Pak mám po celém dnu večer výčitky, že jsem to nezvládla. Že místo toho, abych nekřičela, měla vydechnout a zkusit to vysvětlit znovu. Vím, že on teď nemůže za moje pocity, ale poslední dobou fakt nevím, jak sebe odreagovat, abych se hodila do pohody. Čím víc nad tím přemýšlím, tak mi to připadá horší.

Děkuji za radu.

Krásný den,

paráda, že vše řešíš domluvou a vysvětlováním ❤️, vím, že je to někdy náročné a chce to pěknou dávku trpělivosti. Jsi úžasná, že přemýšlí, jak ji mít stále dostatek.

Prvním a základním kamenem pro je dostatek času pro samu sebe. Máš jej dost? Najdeš si čas, který máš jen pro sebe a opečováváš se? Čas, který strávíš, s knížkou, na procházce SAMA a vypnutá od všech každodenních věcí?

Opravdu má tento čas blahodárné účinky. Dobíjí energii, trpělivost a i nový pohled na různé věci. Dokážeme se jakoby restartovat a věci pak řešíme daleko klidněji a v pohodě.

Držím palečky, abys našla způsob, aby sis mohla odpočinout a načerpat sílu, protože budeš-li ty v pohodě, bude se vše kolem dít daleko více v pohodě.


Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů