Chce to klid?!?

9. led 2021

Ahoj
Chci se trochu vypovídat s přítelem se snažíme už delší domu o miminko a mě to trápí ze to nejde musím na to pořad myslet ,přeju si na to nemyslet vymyslim jak se zabavit ale aj tak se těm myšlenkám neubránim... ale co mě poslední dobou fakt ALE FAKT sere je jsou slova “klid nesmysly na to ,ono to přijde ,musíš na to přestat myslet “ a nejvíc mě to naštve od dotyčné co se jim to povedlo hned na poprvé ,nesnáším se za to 😞
ale podle mě je snad logické když si něco přejete z celého srdce nejvíc a ono to nejde tak určitě nebudete myslet na jiné věci ... zajímalo by mě jestli by ty dotyčné změnily názor kdyby jim to taky neslo ,jestly by na to nemyslely
A nebo snad tady někdo je kdo se snaží už x měsíců/roky a je v pohodě ????

ema90
9. led 2021

Bohuzel psychika je hodne mocna a velmi na ni zalezi 👌🏼
Pred x lety jsem s byvalym partnerem nemohla otehotnet pres dva roky.
Navstivili jsme i CAR.
Hodne jsem se tim trapila a snazila se jist/pit vse mozny na podporu.
Bez vysledku.
A dnes uz se tomu ani nedivim, ze to neslo.
S novym partnerem jsem se od tohodle odprostila, soustredila se na jiny veci a najednou jsem otehotnela. Bez nervu, v psychicke pohode.
Nikdo tohle nechce slyset “Hlavne na to nemysli”.
Ale musim se az smat, jak moc je to pravdivy.
Zablokujes si hlavu a zablokujes si i cestu k miminku.

gracinka7
9. led 2021

Chápu tě. Kecy přestaň na to myslet, nepomáhají. Pořád se to někde v hlavě, srdci i duší honí.
Přeji ti, ať se vám brzy zadaří.

keksik002
9. led 2021

Jenze toto je fakt jedina rada, navic to opravdu funguje.. 3roky jsme se snažili a nic a az ve chvili kdy jsme se rozhodli a smirili ze teda asi nic, tak jsem do dvou mesicu otehotnela.

amazonkajanik
9. led 2021

A představ si,že klid a myšlenky někam jinam jsem radila ještě jako bezdětná,kdy jsme se několik let snažili ...a otěhotněla jsem v době,kdy jsem fakt vypustila, měla jsem starosti o budoucnost,páč mi končila smlouva ,konec sezóny,takže nedostatek pracovních příležitostí v místě bydliště ...a najednou to bylo. Po 6letech...

maaaadlaaaaa
9. led 2021

Buď ráda, že partner a ostatní nefňukají s tebou a neptají se každý měsíc, tak co už to vyšlo? Jako kamarádka bych asi své kamarádce na to trápení, když by o tom mluvila taky nic jiného neřekla. Je opravdu potřeba si psychiku hýčkat.

Já mimco s ex nějak extra nechtěla, ale časem jsem se nechala ukecat, že vysadim HA a zkusíme to. NAŠTĚSTÍ to nešlo a mě během toho došlo, že s tímhle člověkem žít dalších 30 let a ještě s ním mít dítě nechci, protože bych děti měla dvě. Každý měsíc se mě ptal jestli jsem to dostala a byl otrávený a sex už byl jen o tom počít. Nakonec jsem ho začala obelhávat než jsem se rozhodla odejít. Chránila se pesarem a sex byl mimo ovulaci.

Buď ráda, pokud na tebe nikdo z okolí netlačí a nepřipomíná ti to. Chtějí aby si se nestresovala a jsou ti oporou.
Je plno případů, kdy pár adoptoval a potom počal vlastní, protože psychika polevila a žena to vypustila . Smířila se s tím, že jim to nejde nebo že ještě není vhodná doba. Vyřešila to jinak a nechala tomu volný průběh. Nedělej si ze sexu a vztahu jen hon za dítětem. Užívej si jestli máš vedle sebe toho pravého, podrží tě a je trpělivý. Všechno přijde časem, nic nemůžeme mít hned, jakmile si usmyslime. Čím víc budeme dupat nohou do země a křičet, ale já to chci , tuplem to nezískáme. 😉

atisak
9. led 2021

Teď přes zimu je to nejhorší, jak se nedá být moc venku, nic dělat na zahrádce. Přes léto jsem se tímto zabavila. Teď na to zase myslím víc. Ale já vím, že mám i zdravotní problémy, a proto se nedaří. Pokud jste oba v pořádku, bude v tom asi ta psychika. Ale jak se hodit do klidu neporadím. Tahle doba tomu moc nepřispívá. Možnosti, jak se odreagovat jsou značně omezené...

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
syslounek
9. led 2021

Ano, chápu že to člověka štve to slyšet furt dokola a prostě na to nejde nemyslet, ale je to pravda. Já to začala říkat až po otěhotnění. Po 3 letech marného snažení jsem na dítě rezignovala a opustila jistotu práce na neurčito a šla hledat lepší práci. Otěhotněla jsem ještě ve zkušebce. Druhé dítě přišlo ani nevím jak.

ema90
9. led 2021

@kelerub Klobouk dolu za takovou trpelivost, to je parada, ze jste to vse ustali 🍀🙏🏼❤️

palja
9. led 2021

Ten kdo to nezažil, nepochopí. Je to těžké přestat na to myslet. My jsme se snažili 2 roky a nic, MUDr nás už posílala na vyšetření do CAR. Začali jsme řešit jiné věci, koupili jsme si větší byt a zarizovali si ho. Pak jsem zjistila že jsem těhotná, takže když jsem se zaměřila na něco jiného, tak to prostě šlo.
Ale takhle na povel nemyslet na to je opravdu těžké.

marketanova
9. led 2021

Co myslíte, že je dobré pro manžela? Cítí se méně cenný a potřeboval by zlepšit zdraví a cvičit, doporučíte mi nějaký cvičící stroj?

klokanka31
9. led 2021

Já nemohla otěhotnět 12 let. Otěhotněla jsem až když jsem si řekla že si budu žít po svým, našla jsem si jiný smysl života. A asi náhoda to nebyla, protože během jediného roku jsem otěhotněla 3x. Já myslím že je to hodně o té hlavě...

atomix
9. led 2021

Psychika je důležitá, ale jen o hlavě to není! Jsou to biologické procesy, které psychikou nezablokujete. Pokud se vám nedaří již déle, neváhejte a zajděte si na vyšetření do CAR. Buď vám sdělí, že jste v pořádku nebo to s vámi začnou řešit.

livianapuntik
9. led 2021

@syslounek ahojky, přičítám si tu konverzace a tak bych měla na tebe otázku? Jsem na tom podobně jako ty,jsem měsíc v nové práci a TT mi ukázal pozitivní výsledek...kdy jsi to oznámila nadřízenému,až po prvním trimestru nebo dříve?děkuji liv

ema90
9. led 2021

@atomix To souhlasim, ne tedy uplne s tim, ze to nezablokuji psychikou, ale urcite souhlasim s tim, ze pokud se nedari uz dlouho (dlouhou dobu povazuju rok a vic), tak bych navstivila centrum asistovane reprodukce. Minimalne kvuli tomu, aby vas vysetrili. Jinak se takhle muzete snazit taky do aleluja 😕

tynka9
10. led 2021

Za takovou radu bych svého času taky vraždila. Snažili jsme se “jen” 10 měsíců, ale já byla úplně na dně. Chtěla jsem miminko už roky před tím, ale to nebyl správný čas, a pak toto. Kolem těhotné snad všechny kamárádky, co mě napadly i co mě nenapadly. No, a nakonec jsem upustila páru v hodně stresující práci, rozhodla se, že dám výpověď (což byla v podstatě blbost - smlouva na neurčito, hezky plat), že mě to tam už ničí, udělala jsem si nějaké kurzy, abych měla hezčí CV... no a výpověď už jsem podat nemusela 😉 takže u nás 100% pomohlo zaměřit se na něco jiného a uvolnit se. Jinak dvě další tehotenstvi šly na první dobrou. U druhého se manžel jen smál, jak jde vídet, že jsem v pohodě 😁 držím palce, ať se zadari. Pokud jste oba v pořádku, tak s největší pravděpodobnosti za to muže hlava 😉

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
syslounek
10. led 2021

@livianapuntik Až po prvním trimestru. Ono během něj dost těhotenství samovolně zanikne.

ema90
10. led 2021

@livianapuntik Nevime jakou mate praci? 🤷🏼‍♀️
Pokud sedite v kanclu, tak bych to neresila vubec.
Pokud mate praci, ktera je fyzicky narocnejsi, tak bych to rekla.