14 dní bolestivé poslíčky, nic nepomáhá. Co dělat, když ani paní doktorka neví, zda se otevírám?

Zodpovězené
23. pro 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat....Už více jak 14 dní mám poslíčky, ale poslední týden jsou opravdu bolestivé, až mám kolikrát slzy na krajíčku. Jsem teprve 34+2 (35.tt) a teď více jak 10 dní ze mě tak obden odchází vždy po ránu takový hlen, je světle žlutý až bílý.

Tak se chci zeptat, jestli je to hlenová zádka prosím a co dělat, když ani paní doktorka neví, zda se otevírám?

Jsem těhotná po páté, ale nikdy jsem takhle ke konci těhotenství netrpěla. Nevím co dělat, abych neměla takové bolesti. Paní doktorka mi napsala magnesko, ale to mi nepomáhá, nejraději bych si nechala porod vyvolat. Jenže každý říká, že je ještě brzo, tak moc prosím, poraďte mi, co dělat.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

předpokládám, že Vás paní doktorka vyšetřila a zjistila i stav Vašeho děložního hrdla, který pokud se nezkracuje, nemuselo by se jednat o předčasný porod.
Hlen, který popisujete, může být hlenovou zátkou, což s jistotou nemohu popsat. Doporučila bych Vám zavázat si celé bříško do šátku, odpočívat v pozici na boku s podepřeným bříškem a také je vhodná poloha kolenoprsní, kdy jste na čtyřech a hrudník snížíte k zemi, pánev je tím pádem výš a nedochází k tlaku na pánev a svaly pánve.
Ideální čas pro porod je od 38. týdne, do té doby se zkuste více šetřit. Odpočívat a chodit na krátké procházky se zavinutým bříškem.
Držím pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová