Překotné porody. Když to nestihnu, jak postupovat po narození miminka?

Zodpovězené
18. led 2020

Dobrý den,

mívám překotné porody. Jsem po třetí těhotná, a tak nějak v sobě cítím, že to tentokrát do porodnice už stihnout nemusíme.

Co vše by měla obsahovat kpz k překotnému porodu?

A jak po narození miminka postupovat?

Slyšela jsem, že se nesmí tahat za pupečník a nijak placentě nepomáhat ven, nechat pupečník dotepat, miminko na hrudníku.

Po jaké době volat zdravotníky? Volat sanitku nebo odjet do porodnice nechat miminko vyšetřit pediatrem?

Příjde mi, že sanitka na to není uzpůsobená. Nechci miminko vystavit zbytečnému stresu z převážení a nějak si to nedokážu ani představit. Ideální, kdyby někdo přijel k nám, ale to už chci moc.

Děkuji

Dobrý den,

jelikož se mi hromadily dotazy ohledně překotného porodu a jak postupovat při něm a po něm, sepsala jsem článek na mém blogu, kde je podrobný návod, jak se eventuálně předem připravit na tuto variantu. Článek si můžete přečíst zde:http://annakohutova.cz/prekotny-porod-jak-postupovat-v-pripade-necekane-rychleho-porodu/.
Pokud se nebudete cítíti bezpečně po porodu, volejte samozřemě sanitku, do té doby není vhodné nijak do porodu zasahovat, ani přerušením pupeční šńůry.
Držím Vám pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová