Týden těhotenství je jiný v průkazce a jiný dle utrazvuku. Je něco špatně?

Zodpovězené
11. led 2023

Dobrý den,

chci se zeptat, v průkazce mám, že mám být 22+3, ale dle ultrazvuku mám 21+3.

Je něco špatně?

Předem děkuji.

Dobrý den,

určitě není nic špatně. Výpočet termínu porodu dle utlrazvuku se může lišit o několik dnů, taktéž výpočet dle termínu podle poslední menstruace není zcela přesný. Porod může nastat kdykoliv od 38.- 42. týdne těhotenství. Nelze tedy s definitivní přesností vypočítat přesný termín porodu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová