Dle menstruace 7tt, dle ultrazvuku 5tt, žádné embryo

tj23
1. pro 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na Váš názor. Dnes jsem byla u doktora, těhotenství jsem měla už potvrzené jak z testů, tak z hladiny HCG, která byla v den, kdy jsem měla dostat menstruaci 125. Dle menstruace bych měla být 6tt+3, ale doktor mi po ultrazvuku řekl, že to vypadá spíš na 5tt. Předepsal mi kyselinu listovou a řekl, abych přišla za 14 dní znovu, že nevidí embryo, jenom plodové vejce a žloutkový váček. Prý jsem v týdnech, kdy dochází k zamlklému těhotenství, trošku mě tím vyděsil. Máte některá podobné zkušenosti. Děkuji předem za odpovědi 🙂

bajuliss
1. pro 2016

Ahoj 🙂 ja jsem tedy podle UZ o dva dny vic, nez podle MS..... Casto se stava ze je o tyden mladsi a za par mesicu je jeste o tyden starsi......
Do tech 14 dnu nahoru, nebo dolu je to v norme 😉

lucykal
1. pro 2016

Uvidíš jak to bude dál pokračovat, pokud lékař nezměří uplně přesně ty mm tak to mlže ukázat něco jiného. Dokud neuvidí embryo a srdeční akci neni nic jisté. Držím palce

myskaol
1. pro 2016

Kliiid u obou tehu jsem byla dle utz o 12 mladší nez podle MS. 😁 hlavně nestresuj. Ono to mimi bud dožene nebo třeba bude menši pak velikostně...to ke teda pouze můj dohad...syn se narodil 41+4 49cm a 2940g a dcerka 39+6 a 47cm a 2720g 🙂

luj89
2. pro 2016

A jak dlouhy cyklus jsi mela? Ja mam rozdil 16 dni.

eva518
2. pro 2016

Bohužel jsem si zamlklým potratem prošla, ale až 7+5, srdeční akce na kontrole byla a na další už ne - tohle se bohužel může stát kdykoli, ne jen v 1.trimestru, i když tam je toto riziko největší.. Ale teď jsem těhotná počtvrté (ani 2.těhotenství nedopadlo dobře, ze třetího mám zdravou dceru) a poslední MS jsem měla 31.8. a měla bych být 13+2 a jsem 11+1. Na první kontrolu jsem šla když jsem podle MS měla být 7tt, ale na utz nic nebylo, jen zárodečný terčík, proto mě objednali za týden znova, to už byl žloutkový váček a za dalších 14 dní už bylo vidět mimčo i se srdeční akcí. Ještě se neboj, datum MS a stáří plodu velmi často neodpovídají. Uvidíš na příští kontrole, jestli tam mimčo bude nebo ne, kromě konzumace kyseliny listové stejně nic neuděláš, neovlivníš. Pokud by se miminko neobjevilo, je to lepší varianta než aby se pak ukázala těžká vrozená vývojová vada. Ono i zamlklý potrat má většinou tuhle příčinu a příroda si to vlastně zařídí sama... Držím moc palce a ještě nevěš hlavu 🙂

ajulinka91
2. pro 2016

Jojo, utz ukazoval o 2 tt méně...za 14 dní už srdeční akce a andrejka to všechno dohnala 🙂

linee
2. pro 2016

@tj23 tve tehu je jeste moc brzke a take je moc brzy na jakekoliv zavery. Nestresuj se, ver sobe i miminku. Rozdil 14 dni jeste vubec nic neznamena a vse muzes dohnat. Na zacatku se to vse vyviji moc rychle. Hlavne nestresuj a vyhod vse z hlavy. Vic udelat proto ani nemuzes. Naopak, jedine, co v teto chvili proto muzes udelat je verit si, verit prdolovi, zachovat chladnou hlavu a myslet pozitivne!

dadalu
2. pro 2016

Taky jsem mela rozdíl 14 dnu,dokonce byla na vyvolani menstruace a ted mam zdravého kluka,porod odpovidal pozdejsimu terminu dle utz a malej mel 3,63 kg.Zatim to opravdu nemusí nic znamenat,musíš vydrzet a počkat do další kontroly.Drzim palce!

alikfoto
30. led 2017

Dobrý den, chtěla bych vědět vaše názory popř. zkušenosti. Dnes jsem byla u dr na kontrole. Měla bych být podle MS 6+4. Poslední menses 15.2. , styk 24.12. ovu 11.-13. den podle ovu testů, cykly 24 - 27 dní.
Dr. viděl plodové vejce 14 mm. Mně osobně se to zdá, že viděl málo, na to kolik jsem. Nezmínil se ani o žloutkovém váčku ani o embryu, já osobně jsem tam taky nic neviděla, když jsem nakukovala na obrazovku. (nevím, jestli má vliv to, že má starší ultrazvuk) Nemluvil o tom, že by mělo být něco špatně, jen, že je to těhotenství v počátku. Za týden mam jít na krev a za 14 dní na ultrazvuk. Jinak, dnes jsem si ze zvědavosti dělala test a myslim, že je slabší, než test, který jsem si dělala před týdnem.

absintka19
30. led 2017

@linee souhlasim, lepe bych to nenapsala 🙂 priroda to zaridi.

absintka19
30. led 2017

@tj23 tak jak to vypada?

linee
30. led 2017

@absintka19 pani uz neni aktivni:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru