Ultrazvuk. Jak se vyhnout nadměrnému utz monitorování a nátlaku lékařů na vyvolání porodu?

Zodpovězené
25. říj 2020

Dobrý den,

jsem ve 25. tt. Chci se zeptat, má dr. při každé kontrole trvá na zkontrolování akce srdeční pomocí ultrazvuku, a to i přesto, že s tím já nesouhlasím. Absolvuji nezbytné 3 utz, s tím jsem v pohodě.

Ale jak se vyhnout tomuto nadměrnému utz monitorování zvlášť, když již cítím pohyby dítěte?

Bohužel je to už druhá dr., která na tomto postupu trvá a nedá se s ní moc domluvit.

A pokud mohu, ještě jeden dotaz. Znám přesné datum oplodnění. Při utz ve 12. tt mi bylo stanoveno datum porodu cca o týden dříve. Mám pocit, že se v nemocnici řídí téměř vždy termínem stanoveným podle utz. Ráda bych se vyhnula nátlaku lékařů ohledně umělého vyvolávání porodu. Čekám již 3. dítě a doposud jsem vždy přenášela.

Děkuji za názor.

Dobrý den,

je možno požádat lékařku, aby poslechla ozvy dřevěným naslouchátkem nebo přenosným dopplerem, který tolik nezatěžuje samotné dítě. Máte právo odmítnout jakékoliv vyšetření, zákon stojí na Vaší straně. Lékařka Vám pak může nechat podepsat negativní reverz a vše může být vyřešeno ku spokojenosti Vás obou. Co se týče TP, tak těhotenství trvá 42 týdnů, tedy i předčasné vyvolání porodu lze odmítnout. Držím Vám pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová