Vyvolání porodu po CS. Jde to nějak šetrně?

Zodpovězené
27. zář 2019

Dobrý den,

ráda bych znala Váš názor na vyvolání porodu po předchozí sekci.

Aktuálně jsem 41+0. Jizva mě nebolí, nemám žádné potíže a miminku se daří. V neděli 41+3 chce začít doktorka vyvolávat porod. Já osobně bych miminku dala čas do 42. týdne.. ale co pak dále? Už tak bude nátlak velký. Opravdu jde nějak šetrně porod vyvolat?

Další sekci bych se ráda vyhla, ale pokud porodní cesty budou opravdu nepřipravané, tak je CS snad schůdnější varianta.

Zatím jsem zkoušela snad vše, včetně reboza, maliník piju ve velkém, kořeněný nápoj také nezabral, větší námaha také nezabírá. Miminku se prostě ještě nechce.

Děkuju za radu!

Dobrý den,

ženy po předchozí SC většinou v mé praxi přenášejí.

V dobré praxi se vyčkává, pokud je termín skutečně správně vypočten, až do 40+10. Je nutné vzít v úvahu, že rizika jako např. ruptura dělohy, se navyšuje právě vyvoláním porodu a užitím léků stimulujících děložní kontrakce.

Pokud vaše dítě a vaše tělo není připraveno na porod, většina tzv. alternativních způsobů vyvolání porodu nezabírá. Zkuste ještě vaginální napářku a zavádět si do hrdla tobolky s pupalovým olejem - 3 tobolky na noc.

Držím pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová