Vyvolání porodu, jak přesně probíhá?

paolasan
8. dub 2015

Ráda bych se zeptala jak přesně kok za krokem probíhá vyvolání porodu. Kvůli těhotenské cukrovce mi budou porod za týden vyvolávat, pokud se miminku nebude chtít na svět samotnému a mudr mě připravila na to, že je to velice bolestivé. Je mi jasné, že každý snáší bolest jinak a má jiný práh bolesti. Zajímalo by mě ale jak přesně to probíhá od nástupu do porodnice až po samotný porod. Děkuji za odpověď. Pavlina

elen222
8. dub 2015

nevím teda, proč ti říká dr., že je to velmi bolestivé, to tě chce strašit? Ano, porod bolí, ale aby to říkala lékařka..... Já jsem měla vyvolávaný druhý porod, první dítě jsem přenášela 10 dní a po 4 hamiltonech a obden monitorech se to pak postupně rozběhlo. U druhého jsem nastoupila na 8 ráno do porodnice, v cca 9hod mi zavedli tabletu na vyvolání do pochvy. Řekli mi ať skáču na balonu, aby se to "podpořilo". Upozornili mě, že se nic rozběhnout nemusí, a kdyžtak si mě tam nechají do druhého dne a zkusí znovu tabletu. Mně se teda asi po 30 minutách intenzivního skákání začali bolesti, jakoby silnější menstruační. Dali mě pak na monitor a postupně se bolesti zintenzivňovaly. Pak to teda byla sílá, kontrakce po minutě, že jsem to ani nemohla udýchat a byla jsem hodně vyčerpaná. Trvalo to do 16hod, než se malá narodila. Tak se drž!!!

mabe
8. dub 2015

porod boli, to je jasny. me v 9h zavedly tabletku, pak po hodce uz zacly ms bolesti. v 14h epidural a to zaclo, uz se to rozjizdelo. v 18h se mala narodila a to jsem nebyla vůbec nachystana..tak drzim palec, at to jde hladce

palomitacheca
8. dub 2015

Taky teda nechapu, proc te takhle zbytecne strasi...
Ja sla na vyvolani porodu neplanovane v den terminu, opakovane se jim nezdaly monitory a odhad vahy byl asi 3900g, tak pry neni na co cekat.
Doktorka mi jeste v poradne udelala hamiltona, prislo mi, ze se mi po nem trosku zpravidelnily stahy, ale porad byly celkem slabe. Pak me poslala na EKG a pak na prijem na rizikove tehotenstvi. Tam jsem dorazila asi ve 13 hodin. Asi ve 14:45 konecne doslo na zacatek vyvolavani. Nejdriv mi myslim natocili monitor, pak me doktor prohledl a prohlasil, ze jsem celkem hezky pripravena, ze porodim brzy. Zavedl mi ctvrtku tablety do cipku, pak jsem tam jeste asi 15 minut lezela, aby se tableta rozpustila. Hned po rozpusteni zacaly stahy silit, ale porad to bylo v pohode. Sla jsem si lehnout na pokoj a za necelou hodinu jsem mela jit na dalsi monitor. Sla jsem tam o chvili driv a jeste jsem cekala na chodbe. To uz byly stahy silnejsi. Zrovna sel kolem doktor a videl, ze mi neni uplne nejlip, tak me vzal znovu na vysetreni. Behem jedne z kontrakci praskla voda, tak mi jeste rekl, ze urcite ten den porodim a ze se rano musi zeptat, kolik to moje miminko vazilo, protoze tomu skoro 4kilovemu odhadu neveril. Jeste mi natocili ten monitor a pak me sestra odvedla na oddeleni porodnich salu.
Tam uz si to moc nepamatuju, vetsinu casu jsem stravila ve sprse. Nejak po 16.hodine dorazil partner, asi po 17.hodine me napojili na monitor a zkontrolovali, jak se otviram. Slo to celkem rychle. Vzpominam si asi jen na jeden okamzik, kdy byl nalez 8cm, jeste jsem se mela otocit na bok, aby bylo miminku lip. Ja ale za chvili zacala citit tlak na konecnik, takze zase rychle na zada a v 17:45 byla dcera (3240g) na svete.
Porodila jsem 3 hodiny od zavedeni tablety, ke konci to sice dost bolelo, to uz jsem si rikala, ze do tretiho ditete uz nejdu, ale po porodu me to zase brzy preslo, protoze na tu bolest uz jsem zapomnela.
Co mi moc pomohlo, tak byl super pristup toho doktora, hodne me uklidnil 🙂
Hlavne se predem nestresuj! A preju ti, aby to pripadne vyvolani zabralo rychle. 😉

papandulina
9. dub 2015

Nechápu, proč Tě doktorka takhle straší.. První holčičku mě vyvolávaly, protože jsem přenášela, u druhého mi praskla plodová voda a třetí mi vyvolaly také kvůli cukrovce. Ráno jsem nastoupila a asi v 9 hod dostala tabletu, nic to se mnou neudělalo a tak mi druhý den zavedly další tabletku, s tím, že pokud nic, tak mě čeká císař. Po druhé tabletce nastoupily kontrakce, je pravda, že při vyvolávání, jsou silnější než když žena rodí přirozeně. Pomalu jsem se otvírala a trvalo to asi 12 hodin než se malá narodila, ale u každého je to jiné. Drž se a přeji ať to má co nejrychlejší průběh.

werunka21
9. dub 2015

i vyvolaný porod je hodně individuální. První probíhal pozvolna. Bolesti postupné, tak jako u přirozeného porodu. Druhý byl ale síla a to v tom, že během 3,5 hodin bylo po všem 😅 . Bolesti začly téměř okamžitě silné a časté, ale zase to šlo velmi rychle. Člověk předem neví, jak to u něho bude probíhat. Určitě se nestresuj, všechno dobře dopadne 😉

fillipepi
12. dub 2015

Je to hodně individuální, ale já jsem měla porod vyvolaný (čípek + oxytocin), protože mi ráno odtekla voda, ale neotvírala jsem se. Někdy kolem desáté mi zavedli čípek, cca v jedenáct dali kapačku. Ve dvanáct začaly regulérní kontrakce a v pět bylo miminko na světě. Musím říct, že navzdory všem hrůzostrašným scénářům, co jsem o vyvolávání četla a slyšela, mám na porod pěkné vzpomínky. Nejhorší byla asi hodina před tlačením, to jsem si nechala dát Entonox, ale to spíš proto, abych měla sílu na tlačení. Takže se určitě nestresuj předem, mně to vůbec tak hrozné nepřišlo. Říkám si, že přirozený porod musí být brnkačka, jestli tohle mělo děsně bolet 🙂

mannon
14. črc 2015

Tak to vám děvčata moc závidím, tu rychlost po cipkach i kapacitách oxytocinu. Mě začaly bolesti v utery ve 3 odpoledne, ale jelikož byly jen po půl hodině až 20 minutách, tak jsem je prodychavala doma na míči, nechtěla jsem zbytečně plasit s nemocnici. Ve 2 ráno bolesti na 2 a půl hodiny ustaly a v půl 5 ráno to začalo nanovo celou středu, avšak k večeru už se intervaly zkracovaly a ve čtvrtek ve 4 ráno už po 10 minutách, tak jsem se začala oblékat, že teda pojedem. V 6 mě přijali v nemocnici, prevlikla se a supala na prohlídku, kde mi doktor řekl, že kontrakce se sice rozjíždí a interval zkracuje, ale pomalu se otevírám, byla jsem jen na jeden prst. Zavedli mi tedy kapacku s oxytocinem a hopsat na míči. V 10 hodin další kontrola, jenže porad jen na jeden a půl prstů, tak mi dali čípky. V půl 1 jsem byla jen na dva a půl, tak mi PA trochu pomohla a ručně otevřela branku(nikomu nepřejí zažít, bolelo to jako prase, nedrzet mi sestra nohy, tak bych ji kopla). Každopádně v půl 5 mě přišel primář zkontrolovat a byla jsem jen na 5 prstů, tak mi rovnou praskl vodu, že to popozeneme. Bohužel ani po hodině nic, tak další oxytocinu, ale přímo do žíly. Bože, takové bolesti co přišly, byla fakt hrůza, jedna za druhou a už jsem byla tak vysilena, že jsem občas nezvladala prodychavat. A takto to šlo až do 8 hodin, pak se konečně mrnous rozhodl, že už čekat nebude a i když sem byla jen na 9 cm, malej si prostě cestu prorazil. V půl 9 večer se narodil. Ale řeknu vám, už nikdy nechci vyvolaný porod. Kéž by se ty bolesti stupnovali, ale od doby co mi pichli prvně oxytocin, byly bolesti stejně hodně silné, jen se zkracovaly intervaly.
Každý má jiný práh bolesti, ale raději bych příště snesla stovky kopaček od koní, než vyvolaný porod. Jediné co mě drželo pohromadě bylo vědomí, že za chvíli už budu mít prcka u sebe a bolest bude zapomenutá. 🙂

karolka321
14. črc 2015

Dopoledne jsem dostala kapačku oxytocinu a do hodiny začali silné kontrakce. Bolest to opravdu je a velká ale zase celý porod byl velmi rychlý. Do dvou hodin byl pak malý venku. 🙂

zuza01
14. črc 2015

Já to měla rychlé, dostala jsem kapačku, píchli mi vodu a do pěti hodin od začátku bylo hotovo, žádné velké bolesti jsem teda neměla 🙂 A můžu srovnávat s přirozeným, ten byl mnohem bolestivější. Nestresujte se předem,je to zbytečné 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru