Vyvolaný porod - přítomnost manžela?

niheb
23. črc 2019

Máme menší miminko, a tak mě doktoři přesvědčili, že bude lepší porod vyvolat, už to koneckonců bude v termínu. Nadšená z toho nejsem, ale nechci zbytečně riskovat jen pro ten pocit, že to šlo všechno úplně přirozeně... Rodit budu na Bulovce, zatím tam na mě byli všichni doktoři milí, tak snad to tak bude i dál 🙂

Ale k mým dotazům:
1) Jak to funguje s doprovodem u vyvolaných porodů? Manžel mě tam doveze, odveze mi "civil", a potom čeká, až ho zavolám, že už se něco děje? Vím, že vyvolání může být na dlouho, takže je určitě hloupost, aby tam čekal celou dobu (ačkoliv mě to mrzí, nechtěla jsem být sama v nemocnici). Nebo mám přijít úplně sama, oblečení atd. se někam uklidí, a manžel se volá až k porodu?
2) Porod mi chtějí vyvolat balonkem (nejdřív oxytocin. test, pak balonek) - máte s tím zkušenosti? Různě jsem pročítala diskuze, ale těch "balonkových" jsem nenašla zas tolik. Vím, jak to funguje po teoretické stránce, ale zajímá mě, jak moc nepříjemné to je a jestli to vážně zabírá, nebo jestli stejně nakonec muselo dojít třeba na tabletu...

Moc děkuju za jakékoliv postřehy, trochu mě zaskočilo, že budu muset na vyvolání, a jsem z toho krapet nervózní... ale doufám, že se srovnám, a nebudu se bát, aby to nebylo ještě horší 🙂 Jsem vlastně spíš zvědavá a natěšená než ustrašená, tak snad mi to vydrží 😀

puhelin
23. črc 2019

Mne druhy den hospitalizace pichli vodu, sla jsem zavolat manzelovi do prace, at se niceho neboji a pomalu autem vyrazi do nemocnice. Pak jsem si nachystat veci na box, sla se osprchovat a on za mnou uz do sprchy prisel - zeleny na obleceni i v obliceji ;) Na box uz jsme sli spolu, tam mi pichli oxytocin a hned se to rozjelo. Dcerka se narodila po 7,5 hodinach od pichnuti vody.

misadan11
23. črc 2019

Ad 1) ja sem jela do porodky sama tramvaji..rodila jsem 2.den..kdyz to zaclo..dala jsem info..prisel na porod...poslednich 20 minut..

2) zkusenost nemam..

puhelin
23. črc 2019

S tim balonkem zkusenost nemam. Oxytocinovy test nedelali, nebyl cas, rozhodlo se o vyvolani z minuty na minutu.

lobella
23. črc 2019

1)odvezl me do porodky se vsemi vecmi, klasicky jako k spontannimu porodu a pak byl na telefonu, ale ja porodila az 3.den vyvolavani a volala jsem mu kdyz mi praskla voda a sla jsem na box, v klidu to stihnul, na boxu jsem porodila az po dalsich 10 hodinach a to byl se mnou celou dobu
2)nemam zkusenost, ja mela vyvolavaci tablety a pak kapacky oxytocinu

xmele004
23. črc 2019

Mela jsem vyvolavany porod. Trvalo to dlouhi, manzel byl na telefonu, mela jsem nastup rano, dlouho se nic nedelo. Druhy den prisel manzel na navstevu a zrovna doktor rozhodl, ze uz je cas premistit se na box, tam byl porad semnou (krome klistyru), ale i tm by mohl byt, kdybych chtela 😂

vladka_zi
23. črc 2019

@niheb mám za sebou 2 vyvolávané porody na Bulovce. První včetně preindukce - tj. ten balónek, neměla jsem ani připravené porodní cesty. Nastoupila jsem hospitalizaci na gynekologii, manžel odvezl věci a čekal na zprávy. Udělali oxytocinový zátěžový test, tam jsem strávila 2 hodiny, protože byly neprůkazné výsledky. To bylo odpoledne. Večer zavedli balónek a naplnili tekutou látkou (jednou se pak ještě doplňuje pro větší roztažení), v noci jsem měla první poslíčky, jinak nic. Ráno vypuštění tekutiny a kontrola. Já dostala čtvrt tablety na vyvolání a rozjely se mi bolesti hned, po monitoru jsem šla rovnou na přípravu k porodu, kde mi po klistýru řekli, že si můžu zavolat manžela.
Někomu rozjede porod už ten oxytocinový test, někomu balónek, já porodila 6 hodin od zavedení tablety.
Jsem velká cíťa, ale ten balónek vůbec nebolel, jen to bylo nepříjemné a svým způsobem překáželo, ale na tom porodu je to to nejmenší 😅

kusanagi87
23. črc 2019

1) podle me zalezi na porodnici. Rodila jsem ve 40+2 ve Zline a manzel me tam přivezl, dostal zeleny prehoz a byl se mnou CELY den az do doby porodu v 17:30. Prvni tableta v 7, dalsi v 9, v 11 voda, ve 13 prvni kontrakce. Ke konci porodu (cca 5 min pred koncem) oxytocin a to byl teda masakr! Kdyby nebylo zbyti, tak do toho nejde. Pak byl se mnou i dalsi 2 hod, pak me doprovodil na pokoj, vybalil veci a v 21 hod jel domu.

Dlouhe byvaji porody v predterminu, kdyz nejsou pripravene porodni cesty. Jako treba v 37+.
Druhy jsem mela v 37+5, vyvolany kvuli vysokym protilatkam. Manzel doma se starsim synem, ptz by jej nenel kdo hlidat. V 8 tableta a hned kontrakce, v 11 hod uz po 1 min 😂😱😶...kvuli spatnym ozvam nakonec CS, ale jinak by to byl rychly porod, ackoliv vyvolany.

niheb
autor
23. črc 2019

@vladka_zi Taky jsem cíťa, a navíc potřebuju vědět, co se děje, takže teď procházím internet víc, než kdy za celý svůj život 😀
@kusanagi87 V den nástupu do porodnice budu 38+, prcek je hodně dole, ale to ještě nemusí nic znamenat...
Hlavně aby bylo všechno v pořádku, doktorka mě dneska vyděsila, že je vážně malý a tak dál, tak snad všechno dobře zvádnem...

lobella
23. črc 2019

@niheb mne desili take, ze bude moc mala, od 32tt hrozili vyvolanim, vyvolavali naknec v den terminu, odahd max 2,4kg a mela 2,7kg a 49cm 🙂hodne stesti, at je to rychle a vse v poradku

eldrag
23. črc 2019

me teda dali tabletu k čipku a do pul hodiny jsem byla na 8 cm a rodila, manzel to skoro nestihl.

hankaviki
23. črc 2019

Doprovod u mého vyvolavaneho porodu mohl být se mnou celou dobu . O balonku jsem nikdy neslyšela.

malytlustyhroch
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanulkaha
23. črc 2019

Ja mela druhy porod vyvolavany 10dni po tp a kdybych po zavedení tablety poslala manzela domu, uz by nestihl prijet zpet 😁
Zavedli mi tabletu a za 2 hodky byl maly na svete 😉

niheb
autor
23. črc 2019

Panejo, koukám, že to někdy může být fakt rychlost... Mně řekli, že když nastoupím v pátek, můžu porodit ten den, ale klidně až v neděli... Ale to asi záleží, kdy to vyvolání zabere. Kéž by to aspoň šlo rychle 🙂

fly80
23. črc 2019

Já nastoupila ve čtvrtek s tím, že mi budou porod vyvolávat až další den ráno. Takže přítel jel veselé na veterinu s naší kočkou. Proběhlo kolečko vyšetření, Hamilton, ubytování. Ve 13 :45 mě nějak louplo v břichu a po minutě zase, tak sem psala příteli, ať tedy radši přijede. Byl stále na té veterine. Mno. Malá se narodila ve 14 :25. Takže přítel přijel půl hodiny po porodu. Ale zase to bylo krásné.

merope
24. črc 2019

Ležela jsem na Bulovce na rizikáči, sice jen pár dní, ale pár holek s balonkem jsem tam potkala. Tak jen sesbírané zkušenosti - někoho to bolelo, většinou nikoli. Někdo porodil hned první večer po zavedení balonku, ale většinou to trvalo déle. Jestli si dobře pamatuji, tak první den dají balonek (nebo až druhý, podle toho, kdy je nástup - před tím je ještě ten oxytocinový test), druhý den dají taky balonek a snad tabletu k tomu, do 4 dnů bys měla porodit. Na noc ti dají většinou tabletu, aby ses vyspala - doporučuji vzít, pokud by k porodu měo v noci dojít, ani tableta nepomůže (taky jsem zažila - prostě v noci praskla voda a šlo se na porodní sál).

Na Bulovce na rizikovém jsou úplně super sestřičky až na jednu, která je trošku ráznější, ale i s tou se dá - ona to myslí taky dobře, jen je prostě trošku "jiná" a občas to potom s pacientkami skřípe. Když jsem tam byla poprvé, tak jsme se před mým propuštěním dost pokousaly a podruhé byla úplně zlatá. Je tam super terasa, dá se jít na ni, nebylo to až tak špatné - první hospitalizace byla šílená proto, protože jsem tam s sebou neměla v podstatě žádné osobní věci a nepočítala jsem s ní, když jsem tam měla knížku, tablet, tak pak super. Mají tam WiFi a plus-minus i funguje.

niheb
autor
24. črc 2019

@merope Děkuju za informace, jsem na to vlastně zvědavá, nechce se mi tam trávit několik dní, ale když prcek nebude chtít ven, nic mi nezbude... Knížku a mobil každopádně beru 🙂

vladka_zi
24. črc 2019

@niheb doporučuji ještě něco dobrého na zub. Bulovka je super, ale jídlo poměrně pokulhává 😆

zrofka
24. črc 2019

Ja rodila v Chomutove a mela jsem vyvolavany porod. Nastoupila jsem den pred vyvolavanim. Po obede mi udelali oxyticin.test.
Druhy den rano po vymene smen jsem sla na monitor. Po kterym me poslali na sal.
Kde mi udelali klystyr. Pak myslim,ze mi dali tabletu. Nebo to bylo naopak?! Ted si nevzpomenu. Kazdopadne manzel prisel po klystyru. To uz mi zacaly kontrakce. Syn se narodil cca po 8h. Nakonec cisarem
S balkonem zkusenost nemam

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru