Alergie nebo kopřivka?

Zodpovězené
11. črc 2023

Dobrý den,

zhruba před rokem se mi začaly na kůži objevovat červené pupence různě rozmístěné. Nejvíce na rukou, nohách, na strijích, na prsou a ramenou. Už jsem z toho zoufalá. Na alergologii mi nic nezjistili. Je pravda, že vyrážka se začala objevovat v březnu minulého roku, a to jsem byla po 3. dávce očkováni na covid. Tohle jsem řekla i doktorům, ale řekli mi, že to na to nemá žádný vliv. Vyrážka mi zhruba na cca 1-2 měsíce zmizela, ale teď se to opět vrátilo. Prodělala jsem i minulé léto pořádnou angínu s tím, že mi zjistili alergii na Penicilin a dali mi nějakou injekci, aby alergie ustoupila. Zabralo to zhruba na cca 3 dny, ale potom se opět objevila moje vyrážka.

Probíhá to zhruba takto:
Po ránu se mi vždy objeví červené svědivé fleky, přes den to zmizí a v noci už žádné nemám a takhle se to opakuje. Včera mi ale k tomu všemu natekl horní ret a prsty na ruce. Jsem z toho opravdu už zoufalá a bojím se, že si to zároveň psychikou z toho všeho způsobuji sama. Teď se mi ještě udělal takový žlutohnědý flek, který ale nemizí viz foto.

Nenapadá vás prosím něco, co by mohlo pomoci?

Předem moc děkuji.

Dobrý den,

pokud Vám na alergologii nic nezjistili, ani významně neporadili, pak je jakákoliv diagnostika "z fotky" samozřejmě jen pouhou teorií a hádáním.

Může se jednat o celou řadu kožních projevů (vyloučil lékař plíseň a mykózu?) spojených s intolerancí a nerozpoznanou alergií (alergie mohou být i kontaktní, přičemž netuším, zda Vám alergologie provedla epikutánní Patch testy, to je také případně dobré vyžádat), může se jednat o projevy kopřivky, kdy tělo začne nově reagovat na některé potraviny nebo exogenní vlivy a to zejména, pokud je jeho imunita jakkoli vychýlena z normálu.

Nerada se pouštím veřejně do debat o následcích očkování, ale můj osobní názor je ten, že kdyby odborníci věnovali více pozorností symptomům po očkování, jakou věnovali tlaku na očkování, možná by z toho vyšla velmi zajímavá statistika. V praxi to však vypadá tak, že nikdo neřeší pacienty po očkování, pokud tento nezemře nebo nemá symptomy, které se projeví prakticky ihned po aplikaci nebo v prokazatelně přímé souvislosti. Smutnou výpovědí je pak počet množících se žalob na vedlejší následky očkování, odkaz na článek přikládám hlavně z důvodu, kdy by Vás kdokoli chtěl ponižovat a znevažovat Vaše obavy z důvodu toho, že očkování nemůže způsobovat žádné vedlejší účinky. Málokterý lékař má snahu brát opravdu vážně stížnosti pacientů s případnými následky. Přičemž je dohledatelnou skutečností, že existují i popsané případy myokarditid, závažných onemocnění srdce, které se u mnohých jinak zdravých osob objevily po očkování. Není velká snaha, aby se takové informace veřejně komunikovaly, až na světlé výjimky, např. kardioložka MUDr. J. Gandalovičová (rozhovor najdete na YouTube). Zde odkaz na článek o podaných žalobách, zdroj ČTK:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3598206-soud...

K Vaší situaci, doporučila bych Vám zejména úpravu stravy směrem k nízkosacharidové, snažte se striktně vyhýbat rafinovaným pokrmům, bílá mouka, cukr, zkuste se více zaměřit na LCHF směr s dostatečným přísunem prebiotické vlákniny. Nápomocná mohou být i probiotika s kmenem Saccharomyces boulardii, který dobře funguje na tlumení přemnožené candidy.

Na projevy alergie lze použít v rámci suplementace tinkturu Perilla, quercetin, případně enzymy Allerase od Enzymedica. Zevně zkuste aplikovat zinkovou mast na noc s vysokým obsahem zinku od značky Protože jsi, ta pomůže upokojit svědění, přes den pak promazávejte hydratačním zklidňujícím krémem stejné značky, oba mají non toxic kompozici bez jakýchkoli alergenů typu parfums, dráždivé konzervační nebo emulgační látky, minerální oleje a ropné deriváty, ty všechny mohou v kosmetice citlivou pokožku dráždit.

https://www.prirodaregenerujenas.cz/protoze-jsi...

Přeji Vám krásný den.
Pavla