Atopický ekzém. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
17. led 2023

Dobrý den,

potřebujeme poradit. Dcera, 12let, má ekzém tak, jak je na fotu, zhruba na 90% těla. Už nevíme, co s tím. Všude napíšou jen mastičky a nazdar. Promazávána je pravidelně, už chodí jen v bavlně, všechny alergeny ve stravě jsme se také snažili vyloučit...ještě tedy máme doma pejska, ale s ním taky omezila kontakt.

Máte, prosím, nějakou radu?

Předem díky.

Dobrý den,

takto rozsáhlý ekzém už je na místě řešit komplexně, ideálně v součinnosti s imunologem. Nutno vyloučit alergie na plísně, roztoče atd. Zavést režimová opatření je dobré, ale měli byste mít provedené i rozsáhlejší krevní testy na alergologii. Pokud lékař není ochotný na diagnostice více spolupracovat, obraťte se například na celostní kliniku Pontina, ve které zastupuji konzultanta za non toxic a terapie probíhají dle funkční medicíny pod dozorem MUDr. Feltoni - lékařka a lékař funkční medicíny. Tam bych se obrátila s dotazem na vhodný postup a radu, o co v rámci diagnostiky žádat.

Přeji Vám krásný den.
Pavla