Červené fleky na břiše v 6. měsíci těhotenství. Co by to mohlo být? Řešit to?

Zodpovězené
23. říj 2020

Dobrý den,

asi před 2 týdny se mi na jedné straně břicha začaly objevovat nenápadné fleky, které jsou postupně výraznější. Nesvědí, nebolí. Netuším, co by to mohlo být a jestli to může nějak souviset s rostoucím těhotenským břichem.

Prosím o radu, jestli a jak to mám řešit.

Děkuji🙂
Petra

Dobrý den, Petro,

takové reakce na kůži mohou v souvislosti s těhotentsvím nastat, organismus těhotné začíná být více citlivější a mnohdy začne méně tolerovat například některé chemické látky, nebo i potraviny, které dříve problém nedělaly. Druhá věc je hormonální změna, která nahrává velmi často například mykotickým vyrážkám. Toto se mi pohledově jeví spíše jako kvasinka či plíseň a pracovala bych s tím tedy takto.
Eliminovat sladké, ponechat jen rozumnou míru ovoce a sladkou zeleninu, nikoli však klasický cukr a pochutiny z něj. Pozor také na běžné komerční mléčné produkty, ty to taky provokují, ponechala bych jen neslazené kysané, např. bílá Hollandia, nebo kozí a ovčí produkty, rozhodně ale neslazené.
Potírat můžete černuchovým olejem, ten má antimykotické účinky, případně roztokem hypermanganu.

Přeji Vám krásný den.
Pavla