Červené fleky v obličeji po akné. Dají se něčím zesvětlit?

Zodpovězené
4. bře 2020

Dobrý den,

teď v těhotenství se mi udělalo akné. Už se mi teda skoro žádné netvoří, ale během třech měsíců mi to udělalo pěknou paseku v obličeji. Zůstaly mi po nich červené fleky, některé jsou i dost veliké. Mám světlou pleť a jde to hodně vidět.

Existuje nějaký přípravek, kterým lze fleky zesvětlit?

Děkuji

Dobrý den,

mám také velmi citlivou pleť se sklonem k dlouho hojícícm se červeným flekům po afektech na kůži. Velmi dobře mi na blednutí a dohojení jizev funguje propolisová tyčinka, plus masky s vitamínem C.
Můžete si vyrobit vlastní masku s vitamínem C, například kombinace různých druhů raw prášků ovoce (acerola, camu camu, baobab atd.), nebo si koupit již hotový produkt, tento mi velmi vyhovoval a viditelně mi pleť barevně jednotil.
Stačí smíchat velmi malé mnosžtví, cca 1/3 lžičky s vodou, hydrolátem nebo jogurtem (dle vlastních preferencí, případně ozkoušet, s čím Vám bude více vyhovovat), https://www.markscrub.cz/products/mark-pink-cla...
následně nechat cca 10-15min působit.

Propolisová tyčinka např. zde: https://www.prirodaregeneruje.cz/propolisova-ty...

Přeji Vám krásný den.
Pavla