Červené tečky na ruce po námaze. Tečky natékají, jsou vypouknuté. Co to může být?

Zodpovězené
30. kvě 2019

Dobrý den,

má na Vás dotaz. Jsem 4.měsíce po porodu. Poslední doboum když nosím syna v autosedačc se mi v té oblasti na ruce dělají červené tečky den dva a jsou pryč. Včera jsme taky byli pryč a nesla jsem ho. Ráno koukám, že tečky tam mám, ale teď mi přijde jako kdyby si nějaké trošku vypoukly, nafoukly. Zkoušela jsem vyfotit, ale moc vidět to není. Během těhotenství jsem měla kr.obraz v pořádku. Po porodu také, jen malinko méně železa, což je po porodu normální.

Mám se něčeho obávat?

Děkuji

Dobrý den,

podle fotky se nejedná o nějak vážný stav, rozhodně se tím nemusíte stresovat. Pokud se to objeví pouze při kontaktu s autosedačkou, je možní, že vás dráždí nějaká látka obsažená v materiálu, lepidla, textil může být něčím napuštěný/impregnovaný. Snažte se tedy při nošení používat delší rukáv. Pokud by nešlo o kontaktní reakci, ale spíše reakci-křehkost drobných cévek, pak doporučuji nasadit kvalitní rutin a přírodní vitamin C, například Garden of Life raw C nebo acerolu prášek od Mycomedica. Pokud umíte objednávat ze zahraničí, pak kvalitní rutin za dobrou cenu, který mám dlouhodobě ozkoušený (zdroj by měl být ze sophora japonica) například zde: https://www.iherb.com/pr/now-foods-rutin-450-mg...

Přeji Vám krásný den.
Pavla